100 днів роботи Уряд намагався предствити як “перемоги”, а насправді “Україна зробила 10 кроків назад” – Гончарук

Поділитися:

У п’ятницю уряд звітував про 100 днів своєї діяльності, “намагаючись презентувати це як здобутки та перемоги”. Насправді ж останні 3 місяці “Україна зробила 10 кроків назад, бо 100 днів керівництво економікою країни відбувалося без будь-якої програми та стратегії”. 

Такі думки у своєму телеграм-каналі висловив колишній прем’єр міністр Олексій Гончарук.

На думку Гончарука український Уряд показав свою бездіяльність у плані підтримки бізнесу та населення у час пандемії, енергетика працює без міністра і “втрачає мільярди”, крім того, відбулося згортання вільного ринку та перехід до «протекціонізму та була провалена програма дешевих кредитів 5-7-9.

Цей список можна продовжувати нескінченно: зміни до бюджету, якими перерозподілили кошти від реформаторських програм в абсолютно непрозорий «стабілізаційний фонд»; нереалізовані 500 000 робочих місць; темпи реформ втрачено повністю. При цьому голова уряду всі провали намагається видати за досягнення, – пише колишній Прем’єр.

Зокрема, Гончарук вважає, що Уряд має “системно підійти до своєї роботи”, а нова програма має вичерпно описувати стратегію проведення ключових реформ та розвитку галузей.

▪️Надати підприємцям доступ до дешевих фінансових ресурсів.
▪️Навести нарешті лад в самому Кабміні та припинити перманентні «перестановки», які негативно сприймаються інвесторами.
▪️Терміново переглянути розподіл бюджету та повернути фінансування реформ.
▪️Більш ефективно боротися з епідемією, направити достатньо коштів на профілактику нових заражень і гідний рівень / якість тестування.

Ну і врешті-решт припинити спонсорувати під прикриттям «протекціонізму» олігархів, які продовжують знищувати нашу економіку, – резюмував Олексій Гончарук.

Читайте також:

• “Батьківщина” вирішила підтримати Ляшка на дочасних виборах у Раду по 208 окрузі

• “Приватбанк” розповів про нову схему шахраїв: телефонують клієнтам зі справжнього номеру банку

• І Шмигаль, і Порошенко чудово розуміють: нині позиції уряду міцні як ніколи – експертка Центру структурної політології про збір підписів за відставку Кабміну