Школа картингу та крафтові машини: як у Запоріжжі працюватиме картинговий центр Monaco

Поділитися:

28 вересня у Запоріжжі розпочав роботу картинговий центр Monaco. “Гетьман” поспілкувався з директоркою центру Марією Бартиш про те, як працюватиме картодром, чому його вирішили відкривати у Шевченківському районі та чому картинг може прославити місто краще футболу.

Марія Бартиш народилася у сім’ї картингістів – її батько, Олександр Ткаченко, з дитинства займався картингом, перемагав у статусних змаганнях. 

– Тато дуже чекав сина і таки діждався – нас у сім’ї троє. Мого молодшого брата Олександра посадили на карт у 1,5 роки. Це була маленька, спеціально зроблена машинка, її назвали “Вжик”. Зараз брату 22 роки, він 6-разовий чемпіон України з картингу, – розповідає дівчина.

У 2013 році батько Марії та її чоловік Валентин вирішили запустити свій картодром у будівлі ТЦ “Космос-сіті”. У 2014 році сімейний картинговий бізнес переїхав на “Амстор”, що на Пісках. Там він був кілька років, але закрився через особливості сезонного підприємництва – працювати можна було тільки у теплу пору.

Марія Бартиш

– З чоловіком познайомилися на автомобільній тематиці, я працювала журналісткою та по роботі брала участь у гонках на виживання, які колись проходили за обласною лікарнею, там і зустрілася з Валентином – розповідає дівчина історію знайомства з чоловіком.

У 2013 Марія працювала адміністраторкою картодрому, але тепер керує проектом, чоловік та родина допомагають у його реалізації. 

– Загалом, це мій перший досвід у підприємництві, за освітою я журналістка і певний час працювала за фахом. Потім одружилася та 5 років пробула у декреті. Цього року була на Investment Business School Innovations. Школа стала ковтком свіжого повітря, дала масу нових знань. Вести бізнес треба реально вчитися, – розповідає Марія Бартиш. 

За словами Марії, її проект не отримав фінансування на на ІВS, картинг-центр запускають своїми силами. Однак Monaco все ж був відзначений – виграв розробку маркетингової стратегії від фахівців.

Приміщення

Картинг-центр знаходиться у Шевченківському районі міста неподалік від “Амстору” на Авраменка 2. Трек зведено на території підприємства “Лєдокол”.

– Загалом, хотілося б відкритися ближче до центру, але є проблеми з приміщеннями. До прикладу 77-й завод будуть переробляти під офісні приміщення, розглядали цех ЗАЗу на Набережній, але він надто великий та дорогий у плані оренди – близько трьох тисяч доларів на місяць – зазначає підприємиця.

В результаті знайшли місце, де знаходяться зараз. Тепер сподіваються, що найбільший спальний район та зручна розв’язка громадського транспорту забезпечать потік клієнтів.

– Приміщення допоміг знайти наш знайомий Роман Севастьянов. Якось він сказав, що знає будівлю для карт-центру та хоче, щоб цей спорт розвивався у місті, була школа. Приміщення ми отримали на комерційній основі, але з певними пільговими умовами завдяки Роману – зазначає Марія.

Валентин Бартиш

Карти та трек

Наразі картинг-центр Monaco може запропонувати клієнтам три бензинові машини та три електрокарти. Іх власноруч зібрав батько Марії.

– Машини фактично нові – вони зібрані з нуля. За ходовими якостями зовсім не поступаються “заводським”, але зараз трошки відстають по дизайну. Думаємо як це вирішити, хочемо щоб карти нагадували боліди “Формули 1”, – зазначає Марія Бартиш.

У планах власниці треку зібрати ще 2 бензинові та одну електричну машини. Також на картодромі буде Crazy Cart та велодрифт – низький велосипед з бензиновим двигуном.

– Для зведення траси використано більше тисячі автомобільних шин, вони між собою скріплюються, та будується траса. Це робиться щоб при зіткненні конструкція не ламалася і люди не врізалися у стіни. Можливо колись задіємо територію перед приміщенням та карти можна буде розганяти до більшої швидкості – розповідає Марія.

Сергій Учуєв, механік-адміністратор

Ідея та цільова аудиторія

Своїми клієнтами у картинговому центрі називають студентів, чоловіків 25+, яким треба десь безпечним способом зняти стрес, та сім’ї з дітьми. 

– Проект робимо для людей – бізнес має будуватися, щоб доставити людям задоволення. Наш проект – безпечний спосіб позбавлення стресу. Цього не вистачає сучасним людям, у яких купа завдань та повідомлень у месенджерах – зазначає очільниця Monaco.

За словами Марії їх команда хоче, аби відвідувачі полюбили картинг як вид спорту, щоб гості приходили не тільки кататися, а й дивитися “Формулу 1”. Такі трансляції робили на картодромі на Космосі.

Школа картингу

Крім комерційної складової картинг-центр планує розвивати дитячу школу спортивного картингу. Її запуск може відбудеться у жовтні чи листопаді. Заняття буде проводити батько Марії – Олександр Ткаченко та брат Олександр.

– Безумовно, хочеться, щоб була соціальна складова у школі. Не виключено, що окремі діти, які будуть не у захваті від занять, але знайдуться і талановиті спортсмени та гонщики, яких можна буде возити на змагання – розповідає Марія.

У той же час, вона зазначає, що заняття у школі все ж будуть коштувати певних грошей – картинг сам собою є дорогим видом спорту через техніку, бензин, технічне обслуговування. 

– Для поїздок на змагання треба буде шукати спонсора. Загалом, хочеться підняти рівень картингу у Запоріжжі. До прикладу, футболісти у місті не чемпіони, а картингісти завойовують перші місця, але про це ніхто не знає – зазначає Марія Бартиш.

Плани

За словами очільниці Monaco, вона хоче, щоб проект почав працювати, але якщо з картинговим центром не вийде, тоді Марія збирається продовжувати спроби у підприємництві.

– Уже пропрацьовувала страх “якщо не вийде”. Для себе конкретно розумію, що на стаціонарну роботу не повернуся. Я за вільний графік, маю серйозні вимоги до себе, багато всього хочеться, тому тільки бізнес – резюмує вона.

Читайте також:

• Улюблене мистецтво: майстер із Запоріжжя розповіла, як і чому покинула роботу фінансиста і створила власний бренд

• Rock, хороший алкоголь та список «щів» – як у Запоріжжі працює Not saint bar

• Приморська ВЕС у фоторепортажі Олександри Бекірової