На Майдані оголосили вимоги до Зеленського: відставка Єрмака і тотальні перевибори

Поділитися:

Кілька тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності на протест проти політики президента України Володимира Зеленського. Серед вимог — нові парламентські та президентські вибори. Про це повідомляє hromadske

Серед спікерів на Майдані — член політради партії «Демократична Сокира» Юрій Гудименко, журналіст видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов, очільниця партії «Голос» Кіра Рудик, колишній секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов та інші.

Гудименко зачитав меморандум протестувальників. У ньому заявляють, що фактично Зеленський передав владу в країні «ніким не обраному» очільнику Офісу президента Андрію Єрмаку. Окрім нових парламентських та президентських виборів, демонстранти вимагали всебічного розслідування злочинів влади, негайного звільнення Єрмака, першого заступника секретаря Ради нацбезпеки й оборони Руслана Демченка та «інших агентів впливу РФ».

Однак протестувальники зазначили, що виступають проти будь-якого державного перевороту, про ймовірність якого раніше заявляв президент Володимир Зеленський.

Гудименко, представник “Демократичної Сокири”, анонсував створення координаційної ради опозиції та закликав усі «державницькі сили» до підтримки такої платформи:

Ми починаємо безстрокову кампанію за повне перезавантаження влади і повернення України на шлях реформ, звільнення окупованих територій і євроатлантичної інтеграції.

Після Майдану Незалежності учасники протесту пішли до Офісу президента, а потім — до Кабінету міністрів та Верховної Ради. Під час ходи учасники почали кидати під Офіс президента монети. Пояснюють, якщо Зеленський заявляє про відсутність офшорів, то йому потрібно фінансово допомогти.

Попри меморандум, деякі протестувальники не закликали до відставки Зеленського: хочуть лише звільнення з посади Єрмака та його заступника Олега Татарова. Натомість інші казали, що все-таки хочуть обирати нового президента.

Один із протестувальників висловився щодо Зеленського:

Як він казав, він за владу не тримається. Щойно він порушить закон, одразу ж піде. Він своїх слів не дотримувався і продовжує брехати.