Через кризу на підприємствах бюджет Запоріжжя може недотримати 70 мільйонів, а наступного року ще 200

Поділитися:

До міського бюджету Запоріжжя за останні два місяці різко знизилися надходження через кризу відразу на  кількох великих промислових підприємствах міста.

Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії Запорізької міської ради, яка відбулася в середу, 23 жовтня, передає “Акцент”.

За словами директора департаменту фінансів Ольги Вагіс мова йде про «Мотор-Січ», ДП “Івченко-Прогрес», НВК «Іскра», а також заводі «Запорожтранмформатор». 

Так, тільки на «Мотор-Січ» вже звільнилося близько 1 тисячі співробітників, введений 4-денний робочий тиждень. Все це призвело до зменшення надходжень податку на доходи фізичних осіб за вересень на 8,5 мільйонів гривень. 

Всього за оцінками чиновників, недонадходження до кінця року з усіх заводів оцінюються в 70 мільйонів гривень. У проекції на наступний 2020 рік це становить близько 200 мільйонів гривень, пишуть журналісти “Аценту”.

Що було раніше: 

24 вересня на АТ «Мотор Січ» підписали наказ «Про зниження фінансових витрат». Він зобов’язує директорів всіх напрямків, заступника генерального конструктора, а також керівників усіх структурних підрозділів прийняти заходи до неухильному виконанню.

З початку літа 2019 року на запорізькому ДП «Івченко-Прогрес» почалися фінансові труднощі, як налідок, у вересні співробітникам уперше за багато місяців практично не заплатили премії.

Гендиректор “Запоріжтрансформатору” Ігор Клейнер звернувся до Господарського суду Запорізької області з заявою про порушення справи про банкрутство підприємства.

Читайте також:

• Шурма йде з посади гендиректора “Запоріжсталі”

• Антикорупційний суд призначив засідання за скаргою на вирок директору ЗТМК

• Рада дозволила приватизацію “Укрзалізниці” та “Укрпошти”