Чи відкриють кримінальну справу проти Коломойського в США?

Поділитися:

Джеймс Брук, головний редактор Ukraine Business News і колишній кореспондент The New York Times, написав про перспективи “справи Коломойського” в США та її вплив на події в Україні у своєму моніторингу головних новин про бізнес та економіку в Україні.

  • Кримінальні звинувачення в США проти Коломойського можуть послідувати за позовом Міністерства юстиції США про конфіскацію майна, поданим минулого тижня — стверджують Concorde Capital і Kyiv Post. «З огляду на те, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов вже звинувачені Міністерством юстиції США у відмиванні і розтраті коштів (серед інших злочинів), кримінальні справи, швидше за все, перебувають в стадії розробки», — пише Зенон Завада з Concorde. «Хоча Коломойський може боротися з конфіскаціями без присутності в суді, але кримінальна справа, швидше за все, зажадає його присутності. Це призведе до того, що США будуть домагатися екстрадиції Коломойського, тому що він не поїде до США з власної волі».
  • Ігор Коломойський відкидає твердження Міністерства юстиції США про те, що він і його партнери купили офісні будівлі і сталеливарні заводи в США з метою відмивання грошей отриманих шахрайським шляхом з ПриватБанку, повідомляє Financial Times. «Всі вкладення в США були зроблені за рахунок власних коштів, зароблених в 2007—2008 роках» від продажу активів чорної металургії в Україні і доходів інших підприємств з рахунків у ПриватБанку, — повідомляє він FT. «Все інше категорично відкидається». Подібні коментарі він дав в п’ятницю новинному сайту УП.
  • Дії США, схоже, частково є відповіддю на очищення Національного банку України від реформаторів, яке відбулося минулого місяця. У 2016 році, виявивши дірку в $5,5 млрд в банку Коломойського, Центральний банк націоналізував ПриватБанк.
  • Завада пише: «Ці звинувачення дають додаткову гарантію того, що Коломойський не поверне собі контроль над Приватбанком. Ми вважаємо, що вони показують пік впливу Коломойського в Україні, яке ослабне щойно в США буде порушено кримінальну справу».
  • Тімоті Еш пише з Лондона: «Через нещодавні дії проти команди реформаторів в НБУ уряд США міг дійти прийти до висновку, що коли вони не зроблять жодного кроку зараз, то виникне ризик того, що весь внутрішній юридичний тиск Приватбанку розпадеться, а також надії на підтримку банківських реформ 2015−2017 років і програми очищення банків… зараз справи в Україні розвиваються занадто швидко через сили, що діють проти банківської реформи. США вважають, що гра може бути закінчена до вступу Байдена на пост президента в лютому».
  • Олексій Шабан був призначений заступником голови Національного банку України, в результаті чого новий глава Кирило Шевченко отримав більшість голосів у раді центрального банку. Шабан до цього працював директором департаменту платіжних систем банку.
  • Тімоті Еш пише з Лондона: «Новий глава Шевченко тепер повністю керує НБУ… МВФ дає зрозуміти, що вони захочуть взяти деяку паузу, щоб оцінити зміни в НБУ і дати Шевченко час, щоб проявити себе… Я навряд чи очікую додаткових виплат за наданими кредитами МВФ цього року».

Повну версію читайте на nv.ua