ДБР розбирається з купівлею поліцією шин, які мали списати ще 20 років тому

Поділитися:

Слідчі мелітопольського Територіального управління Державного бюро розслідувань підозрюють ФОП Музальова Ірина Вікторівна у поставці ГУНП у Запорізькій області старих шин для БТР. Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду від 25 липня.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, Головне управління Національної поліції у Запорізькій області у жовтні 2018 року замовило ФОП Музальова Ірина Вікторівна 16 автомобільних шин для БТР/80 загальною вартістю 250 тис грн. Поставити товар підприємниця мала до 15 листопада, гарантійний термін експлуатації шин у договорі прописувався – не менше 12 місяців з дня поставки. Гроші поліція мала перерахувати після поставки товару та підписання видаткової накладної. (НГ. З: зазначимо, закупівлю провели за безконкурсною переговорною процедурою, оскільки відмінили двічі попередні відкриті торги через недостатню кількість учасників. При цьому, Музальова на ці відкриті торги не подавалася). 

Однак спеціалісти ДП “Сепрошинагтв” у липні 2019 року оглянули вказаний товар і встановили, що підприємниця поставила шини з чисельними пошкодження у вигляді тріщин та сіток старіння. За маркуванням на них стало відомо, що їх виробили протягом 1983-1991 рр. Водночас гарантійний термін зберігання таких шин складає 10 років з дати виготовлення, тобто шини до експлуатації не придатні.

З огляду на це, слідчі ДБР у березні 2019 року відкрили кримінальне провадження №42019080000000120 за ст. 191 кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та згодом клопотали у суді щодо проведення експертизи стосовно віку, вартості та придатності вказаних шин. Суд це клопотання задовольнив.

ФОП Музальова Ірина Вікторівна загалом по Україні отримала 38 підрядів на 2,14 млн грн. Після підписання вказаного договору та оплати за ним, ГУНП у Запорізькій області замовило їй ще двічіпоставку автомобільних запчастин загальною сумою 59 тис. грн.

Читайте також:

• Очільника прокуратури Запорізької області зможе змінити тільки новий генпрокурор призначений новою Радою

• У Запорізькій ОДА пояснили чому стан доріг області треба перевіряти на Ford Ranger 2017 та чому для цього не підходить «Сенс» чи «Ланос»

• Зеленський звільнив очільника СБУ Запорізької області