Дефіцит держбюджету зросте до 8%, але в НБУ говорять що це не страшно

Поділитися:

Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи і не несе в собі загрози для макрофінансової стабільності.

Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією, пише “Економічна правда”.

Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою, – повідомляє Сологуб.

За його словами, в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету у України не така погана ситуація.

“У нас є доступ до допомоги від інших донорів,  не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, і отримати доступ до фінансування”, – пояснює він.

Також за словами Сологуба співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися до 70%

“Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10 відсотків, а реальне – 3 відсотка. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП”, – резюмує топменеджер НБУ.

Читайте також:

• “Слуги народу” написали звернення до силовиків: вимагають не переслідувати Лероса та розслідувати “плівки Єрмака”

• У Києві через кризу розпродують салони краси, але це несе ряд позитиву для ринку

• Уряд погодив додаткові виплати для пенсіонерів та підвищить їм пенсії на 260 гривень