“Дембельський акорд” мера Запоріжжя? На сесію міськради винесли майже 200 земельних питань та не хотіли пускати ЗМІ

Поділитися:

Сьогодні Запорізька міська рада планує розглянути 184 питання щодо землевпорядної документації, більшість з яких були внесені до порядку денного за добу до сесії. Місцеві депутати та журналісти-розслідувачі бачать в цьому корупційні ризики.

Вчора, 25 серпня антикорупційний проект Запорізький центр розслідувань звернув увагу на те, що за добу до сесії Запорізької міської ради до 86 “земельних” документів, які мали розглянути депутати, додалося ще майже 100. Це питання як продовження оренди комунальних земельних ділянок, так і питання землевідведення комунальної землі.

Такі “термінові” подання “земельних” проектів – не рідкість для запорізької влади, проте це є порушенням закону та має корупційні ризики: за такий короткий термін неможливо проаналізувати, кому і з якою метою передаються земельні ділянки, що належать громаді.

Депутат Запорізької міської ради (фракція “Батьківщина”) Віталій Рябцев називає такі поспішні дії “дембельським акордом” міського голови Володимира Буряка перед майбутніми місцевими виборами.

Зазначимо, що наразі запорізькі правоохоронці ведуть одразу декілька кримінальних проваджень щодо земельних оборудок в запорізькій мерії: цього місяця СБУ оголошувала про підозру співробітникам двох приватних фірм, що працювали з комунальною землею, раніше в цьому році на хабарі щодо земельних питань правоохоронці затримали одного з депутатів міської ради, близького до команди мера Володимира Буряка, також повістку щодо земельних оборудок отримував і сам мер.

Віталій Рябцев повідомив також, що саме на сьогоднішню сесію в міську раду не допускали журналістів та депутата обласної ради. Політик пов’язує це зокрема і з розглядом земельних питань.