Запорізька міська рада дозволить банкам-кредиторам збільшувати для себе кредитну ставку за запозичені 600 млн грн

Поділитися:

На сьогоднішній сесії Запорізька міська рада розгляне зміни до свого ж рішення з минулої сесії “Про покриття дефіциту бюджета міста”.

Нагадаємо, в червні міськрада вирішила залучити 600 млн грн у вигляді кредитів від державних “Укргазбанку” та “Ощадбанку” (по 300 млн грн від кожного). Пізніше, коментуючи це рішення, мер Запоріжжя Володимир Буряк зазначив: “казати про те, що хтось обкрадає людей чи є дірка в бюджеті – дуже просто. Але нехай запоріжці не переживають“.

Сьогодні депутатам запропонують розширити “коридор” процентних ставок за цим запозиченням. Так, в червневому рішенні Запорізької міської ради йшлося: “процентна ставка за користування кредитними коштами – не більше 19,5 % річних“.

В проекті, запропонованому на сьогодні департаментом фінансової та бюджетної політики Запорізької міської ради, викладені вже інші умови кредиту: “процентна ставка за користування кредитними коштами – не більше 19,5 % річних з можливістю перегляду кожні 6 місяців у разі зміни облікової ставки Національного банку України, але не менше 16,0% річних та не більше 23,0% річних“.

Зазначимо, що, наприклад, минулого року міськрада залучала 250 млн грн банківського кредиту з процентною ставкою “не більше 17,6 % річних” без можливості перегляду.