Державна Центренерго купить 2,4 мільйонів тон вугілля щоб “відновити роботу шахт”. Половину вугілля придбають у ДТЕК Ахметова

Поділитися:

Держкомпанія Центренерго планує купити у вітчизняних виробників близько 2,4 мільйонів тон вугільної продукції, з яких близько половини забезпечать державні шахти, а решту куплять у приватних компаній. Найбільшою недержавною вугледобувною компанією є «ДТЕК» Ріната Ахметова.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та вугільної промисловості за результатами наради щодо відновлення роботи вугільних шахт, які зараз перебувають у простої.

Зазначають, що, попри рішення Кабінету міністрів щодо пріоритетного використання вітчизняного вугілля на теплових електростанціях, зараз Центренерго продовжує використовувати природний газ для виробництва електричної енергії. Тому підприємству рекомендують визначитись із перспективами закупівель вугільної продукції до кінця року.

За словами виконувачки обов’язків міністра відомства Ольги Буславець, зараз спалювання газу видається економічно вигідним, проте це тимчасове короткострокове рішення.

Наразі вже спостерігається тенденція до збільшення ціни на природний газ. А з початком опалювального сезону і підвищенням попиту таке зростання лише прискориться. Тому для надійної роботи електроенергетичного комплексу в осінньо-зимовий період необхідно забезпечити стале постачання вугільної продукції, – йдеться у повідомленні.

У Міненерго говорять, що чим довше шахти перебуватимуть у вимушеному простої, тим складніше буде повернути їх до нормального режиму роботи.

Тому, якщо вже найближчим часом шахтарі не повернуться до роботи, в осінньо-зимовий період ми будемо вимушені імпортувати вугілля за зовсім іншими цінами, — пояснила Буславець.

У відомстві уточнили, що на друге півріччя Центренерго потребує орієнтовно 2,4 млн тонн вугільної продукції, з яких державними шахтами може бути забезпечено лише близько половини від необхідного обсягу. Решту Центренерго має можливість закуповувати у вітчизняних виробників «за конкурентними цінами».

Читайте також:

• У НАЗК обіцяють направити до суду матеріали на Зеленського через декларацію

• Лещенко повідомив, що суд “дозволив” називати Шарія «кремлівським проєктом»

• ЗМІ: Рада може прийняти новий податок для дрібних фермерів: 6 тисяч на рік