«ДТЕК Східенерго» Ахметова не платить за газ. Тепер сумарний борг ДТЕК перед державою – 1,6 мільярд

Поділитися:

«ДТЕК Східенерго» Ріната Ахметова перестала оплачувати газ, який відбирає для виробництва тепла та електроенергії на Луганскій ТЕС. Про це ідеться у листі ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» на Офіс Президента та Кабінет Міністрів.

Копія листа є у розпорядженні «Наших грошей».

За даними державного оператора, «ДТЕК Східенерго» несанкціоновано та безоплатно за лютий-березень відібрав газу на 241 млн грн. Бо виявилось, що у компанії взагалі немає жодного постачальника газу.

При цьому компанія Ахметова у лютому подала до Госпсуду Луганської області позов проти АТ «Луганськгаз». Суд задовольнив клопотання про забезпечення позову і заборонив «Луганськгазу» обмежувати поставки газу на Луганську теплоелектростанцію.

Окрім цього, за даними НАК «Нафтогаз України», ДТЕК Східенерго не заплатив державному оператору за поставки газу ще 707 млн грн.

Також з 1 липня минулого року компанія ДТЕК перестала платити за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті. За даними «Наших грошей», станом на березень такий борг складає близько 700 млн грн.

Таким чином сумарний борг компанії ДТЕК Ахметова перед державою склав вже понад 1,6 млрд грн., з яких 948 млн грн – це борги за газ, який був відібраний та спожитий.

Читайте також:

• “Ну, хтось, можливо, помре” – надепів, які не перживуть коронавірус замінять наступними за списком

• ДТЕК Ахметова продає Західній Україні електроенергію на 75% дорожче від цін у сусідній Словаччині

• Зеленський звільнив з посади свого радника нардепа, який виступив проти ініціатив Єрмака та Сивохо