Голова наглядової ради «Октава Капітал» про бізнес в умовах карантину, роботу з банками і вибір партнерів

Поділитися:

Український бізнес виявився в абсолютно нових умовах через карантин. Більшість бізнесів повернули з теплого містка і пірнули в холодну воду: відбулася повна зміна всього, зміна ринку та фінансових показників. У цій історії з карантином і новими умовами роботи підприємцям треба дивитися на все, що відбувається в кожному бізнесі і приймати швидкі рішення.

Про це у розмові з Banker.ua розповів Олександр Кардаков – український IT-підприємець, експерт з кібербезпеки, громадський діяч, голова наглядової ради компанії «Октава Капітал». Ключові інтереси компанії зосереджені в сфері IT: кібербезпека, криптографія, дистрибуція, системна інтеграція, а також консалтинг, управління нерухомістю, бізнес-туризм , телекомунікації та ін. Капітал підприємця оцінюється в 27 мільйонів доларів.

Про український бізнес в умовах карантину

Український бізнес виявився в абсолютно нових умовах через карантин. Більшість бізнесів повернули з теплого містка і пірнули в холодну воду: відбулася повна зміна всього, зміна ринку та фінансових показників. У цій історії з карантином і новими умовами роботи підприємцям треба дивитися на все, що відбувається в кожному бізнесі і приймати швидкі рішення. Останні – з розрахунку, куди рухатися далі: залишатися на плаву, закриватися і так далі. Якщо є перспектива залишитися на плаву, то попутно вирішувати свої фінансові питання з кредитами, вести переговори з кредиторами, говорити про реструктуризацію.

Про роль банку в житті підприємця

У різний час у нас були різні банки-партнери. Ми бізнес на межі середнього і великого. Нам важливі швидкість і відповідальне розуміння банком наших запитів. Зараз – основні критерії у виборі банку: це оперативна робота, допомога з вирішенням завдань бізнеса, бажання працювати з бізнесом, як з клієнтом. Для нас це критично: нам потрібні банки з ресурсами, що не морочать голову з документами, швидко проводять платежі. Якщо банки морочать голову з документами, і платежами ми записуємо собі в блокнотик, припиняємо працювати з ними.

Ми працюємо з «Укргазбанком», «Альфа-банком», «Кредобанком», іншими банками з першої десятки з найбільшими активами. У нас повна любов. З цими партнерами ми отримуємо рішення своїх запитів: сервіс, швидкі платежі на мільйони доларів.

Про сервіс та роботу з клієнтами

Українські банки сильно змінилися за останні 6 років в найкращу сторону. У нас багато компаній, ми працюємо з різними банками та помічаємо зміни в кожному банку-партнері.

У відділенні банку я був останній раз близько 10 років тому. Зараз питання вирішуються онлайн в стислі терміни.

Мені подобається, що банки – це ті ж підприємці. Вони щось придумують, догоджають клієнту. Наприклад, коли підприємець говорить про свою потребу, то банк пропонує рішення, а не нав’язує щось. Це називається гнучкість підприємництва: коли банк ставиться до бізнесу, як підприємець, вирішує завдання бізнесу. Теж саме із зарплатними програмами: бути зручним підприємцю і бути підприємцем для підприємця: пропонувати, що потрібно бізнесу.

Читайте також:

• В Україні 51% підприємств в умовах карантину здатні протриматись лише місяць – опитування

• Кабмін хотів виділити 1,7 мільйона на ремонт Офісу президента: для цього “вигадали” надзвичайну ситуацію регіонального рівня

• Журналісти повідомляють, що брат Єрмака за гроші конкурентів взявся нищити міжнародний бізнес в Одесі