Медведчук відмовився розповісти деталі покупки Біблії Гутенберга 1455 року (відео)

Поділитися:

Народний депутат «Опозиційної платформи – «За життя» Віктор Медведчук відмовився розповісти про деталі покупки, задекларованого ним фрагменту рідкісної Біблії Гутенберга 1455 року. Одна погодився на співпрацю з німецькими вченими, які зацікавилися зразком.

Питання про походження та умови покупки фрагменту Біблії Медведчуку поставили журналісти “Радіо свобода”.

Нардеп відмовився назвати конкретну дату придбання, ціну та ім’я людини, яка продала йому цю реліквію.

А такі речі взагалі не говоряться, – відповів він у коментарі журналістці

При цьому політик все ж таки розповів, де саме ним був придбаний фрагмент цієї рідкісної Біблії і пояснив, чи готовий надати його для вивчення німецьким науковцям, які дещо раніше заявили про бажання ознайомитися з історичним документом.

Раніше Медведчук задекларував мільйони прибутків, антикварні книги та сотні ікон. Зокрема, фрагмент друкованої Біблії Гутенберга 1455 року.

Зі 180 перших в історії людства друкованих книжок збереглися лише 49. Майже всі Біблії Гутенберга наразі перебувають у провідних бібліотеках світу, таких як Бібліотека Конгресу у Вашингтоні, Національна бібліотека у Парижі, лондонська British Library або Університетська бібліотека Ґеттінгена.

Востаннє 20 років тому Біблію Гутенберга продали на аукціоні в Японії, ціна, за оцінками фахівців, сягнула декількох десятків мільйонів доларів. Два екземпляри першої в історії друкованої книги декілька років тому знайшлися у Москві, куди вони були вивезені з Лейпцига після Другої світової війни разом з трьома тисячами інших німецьких стародруків. Росія 70 років мовчала про долю цих унікальних екземплярів.

Читайте також:

•  “Земля буде горіти” та “посаджу кожного з вас”: “слуга народу” Лерос заявив про топ-корупцію у Києві з якої фінансують місцеві вибори у столиці

•  Королівський оперний театр Бельгії рекламує новий сезон фото та відео бійок депутатів у Верховній Раді України

•  За відставку Авакова зібрали уже 50 підписів: поки найбільше підписантів від “Слуг”