Видавництво Vivat заявило про спроби тиску на свободу слова й друку з боку Медведчука: той хоче у суді заборонити книгу про Стуса

Поділитися:

Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила про спроби прямого тиску на свободу слова й друку в Україні з боку народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука, який подав позов проти журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва через книгу про Василя Стуса.

Про це Vivat повідомило 6 липня, пише “Детектор медіа”.

Ми впевнені: вимоги Віктора Медведчука – це неприхована спроба прямого тиску на свободу слова і друку в Україні, яскравий прояв боротьби із інакомисленням. Взагалі цей процес виглядає як другий суд над Стусом. Пан Медведчук свого часу цей процес програв. Ми маємо намір відстояти свою позицію до кінця і готові в разі потреби дійти до Європейського суду з прав людини, – сказала Орлова.

Віктор Медведчук просить заборонити видання (виготовлення), розповсюдження книги «Справа Василя Стуса», поширення будь-якої інформації про книгу в ЗМІ та в інтернеті. Окрім цього, він просить стягнути з пана Кіпіані та Vivat витрати на сплату судового збору й визнати частину інформації, наведеної в книзі, недостовірною. Дарницький районний суд Києва 10 липня, о 10:00, проведе засідання за цим позовом.

Ми прогнозуємо, що це може бути останній суд у нашій справі в першій судовій інстанції і вже 10 липня може бути оголошене судове рішення – своєрідний “вирок” свободі слова та науці. У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це принципово для нас. В той час, коли Віктор Медведчук “захищає свої честь, гідність та ділову репутацію”, ми захищаємо право суспільства на пошук історичної правди, –  говорить Юлія Орлова.

Читайте також:

• Перша серйозна втрата РФ. Як український поліцейський знищив російський танк

• “Слуга народу” Верещук звинуватила Порошенка у тому, що він вітав Путіна з днем Росії. Депутатка послалася на заяву прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова

• ОПЗЖ витратила 60 бюджетних мільйонів на ТБ-рекламу