Міжнародні інвестори зведуть у Запорізькій області ще 2 черги ВЕС “Зофія”: проект оцінюють у 1 мільярд доларів

Поділитися:

Норвезька NBT AS та China Electric Power Equipment and Technology Co підписали два контракти на проектування, закупівлю і будівництво вітроелектростанцій “Зофія II” і “Зофія III” потужністю 300 МВт і 450 МВт у Запорізькій області. Станції повинні стати найбільшим вітропарку в Європі.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.

NBT також підписала попередню угоду про фінансування цих ВЕС з CET, Industrial Commercial Bank of China (ICBC), Export-Import Bank of China (Exim Bank of China) і China Construction Bank (CCB)

Також норвезька компанія має намір за підтримки зазначених банків залучити в рамках синдикату ще 250 мільйонів євро від інших міжнародних банків для реалізації проекту вітропарків “Зофія”.

Загальний обсяг інвестицій в проект перевищить 1 мільярд євро.

Планується, що після закінчення будівництва цих ВЕС вони будуть виробляти 2900 ГВт-год на рік, чого достатньо для забезпечення потреб 340 тисяч домашніх господарств, а викиди вуглекислого газу в атмосферу скоротяться на 1,6 мільйнів тон на рік.

Що було раніше:

Азовінвестпром, 82% капіталу якого належить норвезькій компанії NBT, приступило до будівництва другої черги вітропарку Зофія на території Якимівського району Запорізької області.

Читайте також:

• У Бердянськ прибули комплектуючі для Запорізької ВЕС

• ДТЕК запустив другу чергу Приморської ВЕС-2: вартість проекту 321 мільйон євро

• Григоришин, Черняк та Богуслаєв: які статки у запоріжан із списку найбагатших українців