Мовна політика компанії McDonald’s викликала “дискусії” в українських соцмережах: Шарій не знайшов російськомовного меню

Поділитися:

Мовна політика компанії McDonald’s викликала дискусії в українських соцмережах. Все почалося з невдоволення деяких клієнтів можливістю зробити онлайн-замовлення в ресторанах компанії лише українською чи англійською. 14 червня Анатолій Шарій розкритикував таку мовну політику у своєму телеграмі.

Про це пише ВВС Україна.

Це рішення в черговий раз підкреслює ставлення до половини населення України, що розмовляє російською, – написав Шарій.

У McDonald’s наголосили, що основною мовою спілкування компанії в Україні є українська.

Відповідно до законодавства про мову, у компанії МакДональдз в Україні основною мовою комунікації є українська. Державною мовою ведеться вся офіційна документація, здійснюється рекламна комунікація, спілкування у соціальних мережах, наведена інформація на сайті та в куточку споживача, – повідомили BBC News Україна в пресслужбі компанії.

В компанії підкреслили, що українська мова є пріоритетною і в спілкуванні з відвідувачами.

Проте наші працівники готові перейти на російську мову, якщо їх про це попросять, – зазначають в компанії.

У мовної політики McDonald’s знайшлися і прихильники, і противники в соцмережах, зокрема:

Співвласник Broker’s Insurance Group та блогер Денис Гороховський вважає, що McDonald’s опинився у центрі мовного скандалу.

“МакДональдс озвучив свою офіційну позицію: російської мови в закладі не буде. Чи будуть там російськомовні відвідувачі кожен вже буде вирішувати для себе”, – зазначив він.