На мера Запоріжжя Буряка подають заяву до Генпрокуратури та Президента Зеленського про мільярдні борги міста

Поділитися:

За цей рік місто накопичило боргів майже 1,5 млрд гривень.

Сьогодні, 15 жовтня, відбулася пресконференція кандидата на пост міського голови Запоріжжя від політичної партії «Слуга Народу» Віталія Тишечко, щодо виявлених фактів порушення чинного законодавства чинним мером Запоріжжя та можливості відкриття кримінальних проваджень після звернення до правоохоронних органів.

На конференції заявили про початок збору підписів мешканців міста для подання колективного цивільного позову до міського голови Запоріжжя та інших посадових осіб Запоріжжя щодо відшкодування матеріальних збитків, які нанесені місту та про підготовку заяви про злочин до правоохоронних органів.

За словами кандидата на пост міського голови Запоріжжя від політичної партії «Слуга Народу» Віталія Тишечко, через кредити, які запозичила місцева влада, місто застрягло у боргах на довгі роки. Так, місцевий борг на кінець 2019 року склав майже 1,26 млрд гривень внутрішнього запозичення. А борг станом на 31 грудня 2020 року буде сягати вже майже 1 млрд 477 млн гривень. Тобто за рік борг міського бюджету зріс майже на пів мільярда гривень.

«Відповідно до показників Прогнозу бюджету міста на 2021-2022 роки межа загального обсягу місцевого боргу становить 3,5 млрд гривень. Це половина від загального бюджету Запоріжжя на цей рік. А з огляду на динаміку зростання заборгованості, в майбутньому місто буде працювати тільки на повернення боргів. До початку каденції В. В. Буряка бюджет міста був профіцитним і залишок на рахунках становив понад 400 млн грн», – зазначив Тишечко.

Відзначимо, що за такі фінансові операції передбачена кримінальна відповідальність та обмеження волі строком до 5 років. 

Крім того, кандидат в депутати міськради від політичної партії «Слуга Народу», Олексій Гіренко, зазначив, що наразі Запоріжжя знаходиться на межі банкрутства не дивлячись на те, що це індустріально розвинене місто. Гіренко стверджує, що на даний час існують 2 кредити на загальну суму 600 млн гривень, які місто має погасити до кінця 2024 року, за відсотковою ставкою 19,5% річних. Також є 2 кредити на суму 500 млн гривень, які ми будемо повертати до 2025 року за відсотковою ставкою 17,5% річних, і одне запозичення на 15,3 млн євро, що складає більше ніж 500 млн грн, які потрібно повернути до 2041 року.

Таким чином, за 5 років діюча влада втягнула Запоріжжя в борги, повертати які нам доведеться наступні 20 років.

За словами кандидата в депутати міськради від політичної партії «Слуга Народу» Владислава Погорєлова, один з найпроблемніших «активів» міста – Міжнародний аеропорт «Запоріжжя». Саме в цей об’єкт в тому числі команда чинного мера вкладала кредитні гроші, які потім успішно «зникали» і неефективно витрачалися. Тільки за останні 3 роки порушено 4 кримінальні справи щодо роботи КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя». Загальна вартість збитків від будівництва аеропорту склала майже 237 млн. гривень.

Ірина Кулєш, кандидатка в депутати міської ради від політичної партії «Слуга Народу», зазначила, що ревізія фінансово-господарської діяльності КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» в період з 1 січня 2017 по 31 травня 2020 виявила ряд порушень. Серед яких: відмова від надання документів, подання завідомо неправдивої інформації, а також невиконання фінансового плану.

«Виплати за боргами вже на межі того, щоб перевищити прибуток аеропорту. З огляду на те, що доходи аеропорту падають другий рік поспіль і не виконується фінансовий план, така діяльність – прямий шлях до банкрутства. У 2019 чистий дохід аеропорту становив 104 млн грн (82% від плану). Тільки у першому кварталі 2020 чистий дохід Міжнародного аеропорту Запоріжжя – 24 млн грн (71% від плану). А виплати за кредитним договором становитимуть по курсу НБУ на сьогодні 113 млн грн на рік. Де аеропорт візьме ці гроші, невідомо», – розповіла Кулєш.

При цьому заборгованість по основному боргу аеропорт тривалий час не сплачував.

Аеропорт не єдиний випадок, коли влада не сплачує борги. Яскравим прикладом є КП “Міський футбольний клуб” Металург”, а саме «Славутич Арена». Такі дію є прямим шляхом до розорення бюджету Запоріжжя та багаторічної заборгованості.

Варто зазначити, що у зв’язку з цим Віталій Тишечко оголосив про подання заяви, щодо порушення чинного законодавства діючим міським головою Запоріжжя Буряком Володимиром Вікторовичем.

«Громада міста подає колективний цивільний позов до міського голови Запоріжжя та інших посадових осіб Запоріжжя щодо відшкодування матеріальних збитків, які нанесені нашому місту», – заявив Тишечко.