На Запорізькій АЕС будують сховище легкого типу для радіоактивних відходів

Поділитися:

На Запорізькій АЕС розпочалося будівництво сховища легкого типу для радіоактивних відходів. За проектом сховище мають добудувати у 2021, воно зможе вмістити 5200 контейнерів з відходами.

Про це повідомляє прес-служба ЗАЕС.

Протягом більше 30 років ми збираємо радіоактивні відходи зі всієї атомної станції. І на даний час місткість сховищ, які були передбачені проектом для шести енергоблоків, добігає кінця. Вони заповнені десь на 90 відсотків, – розповідає заступник начальника цеха дезактивації з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами Сергій Піхтін.

Відповідно до проекту, сховище легкого типу розраховане на 1300 залізобетонних контейнера. І враховуючи, що в кожному з них буде по чотири «бочки», тож в загальній кількості сховище зможе одночасно розмістити 5200 контейнерів з відходами.

Майданчик для сховища будується безпосередньо біля комплексу з переробки відходів.Наразі на об’єкті  встановлюють спеціальні залізобетонні сваї, для фундаменту сховища. В наступному ж році почнуть зводити конструкції стін. Орієнтовно повністю цей об’єкт буде здано в експлуатацію у 2021 році.

Читайте також: 

• Запорізька АЕС «подарує» собі на 35-річчя іміджеву книгу за 400 тисяч

• Силовики розслідують 3 справи по підрядах, пов’язаних з безпекою Запорізької АЕС

• СБУ квапить ЗАЕС із купівлею запчастин у «прокладок» – ЗМІ (документ)