Нафтогаз зібрав на своїх рахунках 64 мільярди. Частину грошей витратять медицину та будівництво

Поділитися:

“Нафтогаз України” має на своїх рахунках 7 мільярдів гривень, 1,74 мільярда доларів та 340 мільйонів євро. Сумарно у гривневому еквіваленті на рахунках держкомпанії є 64 мільярда гривень.

Про це повідомив голова правління компанії Андрій Коболєв, пише “Інтерфакс-Україна”.

Сумарно, за нинішнім курсом, ці кошти становлять 64,1 млрд грн. Отже, у будь-який момент, коли акціонер прийме рішення про виплату дивідендів або отримання коштів в інший спосіб, ці кошти можуть бути передані до держбюджету для фінансування програм, – сказав він під час засідання Кабінету Міністрів у середу.

Коболєв також нагадав, що НАК ще в листопаді спрямувала до держбюджету 8,5 мільярдів гривень дивідендів за діяльність у 2019 році, а також викупила ОВДП на суму 800 мільйонів доларів.

У свою чергу прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив у тижневий термін розробити механізми залучення частини наявних у НАК коштів через держбюджет на виконання програм у сфері медицини та інфраструктури, зокрема на будівництво і реконструкцію приймальних відділень лікарень і поліклінік у всій країні на суму мінімум 6 мільярдів гривень, а також на будівництво доріг.

Читайте також:

• Можемо трансформувати «пасив» у «актив»: Міненергетики про ідею майнити криптовалюту на АЕС

• До 2025 року на українських АЕС мають закрити декілька енергоблоків. Поки грошей на це немає

• Тільки 23% підприємців Східної України зможуть відновити роботу без підтримки — опитування