Нафтогаз знову позиватиметься проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу та Антимонопольного комітету ЄС

Поділитися:

Нафтогаз знову готує скарги проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу та Антимонопольного комітету ЄС. Серед причин – європейські компанії, які купують газ у Газпрому, не можуть перенести точки передачі газу за поточними контрактами на кордон Росія-Україна.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Як зазначає Вітренко, звернеутися до антимонопольного органу ЄС вирішили бо Газпром і надалі блокує можливість для європейських компаній купувати російський газ на україно-російському кордоні. Крім цього, Газпром блокує експорт газу з Росії компаній, які не пов’язані з Газпромом, а також постачання газу з країн Середньої Азії через територію Росії.

Наразі ми вивчаємо можливості Нафтогазу для вирішення зазначених проблем, серед яких можна виділити таке: скарга в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в Суді Європейського Союзу) щодо зловживання Газпромом своїм домінуючим становищем, — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що Нафтогаз також готується до нових судових спорів з Газпромом у Стокгольмському арбітражі щодо боргів компанії «Росукренерго», яка свого часу була посередником у відносинах між Газпромом та Нафтогазом.

«Звісно, краще вирішувати всі проблемні питання без судових процесів. Тому ми плануємо спочатку ці питання спробувати обговорити з Газпромом», — долав Вітренко.

Читайте також:

• Гончарук спростував інформацію, що Ростислав Шурма може стати віцепрем’єром

• Мін’юст хоче через суд скасувати реєстрації 48 партіям-“зомбі”

• В НБУ вважають, що зможуть закрити “дірку” у бюджеті боргом “Газпрому”