Нардеп та держкомпанія “Дія” тролили одне одного у фейсбуці. Потім благодійний фонд отримав гроші, а депутат нову аватарку: що сталося

Поділитися:

Нардеп від фракції “ЄС” у Верховній раді Олексій Гончаренко опублікував у своємо фейсбуці документи із зарплатнею та бюджетом держпідприємства “Дія”, воно, зокрема, опікується проектом держави у смартфоні. “Дія” відповіли Гончаренку і тепер у нього аватарка з логотипом державної компанії. “Гетьман” розповідає що сталося.

Документи, у яких зазначено зарплату співробітників “Дії” опублікував у фейсбуці нардеп від фракції “ЄС” Олексій Гончаренко. Відповідно до них заробітна плата гендиректора держпідприємства “Дія” складає 100 тисяч гривень, його заступник з техпитань отримує 90 тисяч, а начальник відділу з розробки мобільних додатків – 70 тисяч гривень. Крім того, Гончаренко написав, що на розробку однойменного мобільного додатку витратили 25 мільйонів гривень, але це виявилося не зовсім так.

Згодом, на сторінці “Дії” у фейсбуці з’явилася відповідь нардепу. У компанії “потролили” Гончаренка та запропонували йому стати маркетологом у проекті.

Поки розробляли маркетингову стратегію IT-компанії — Diia Company, забули, що нам потрібен маркетолог🧠 Олексій Гончаренко, з охопленням ваших соцмереж та ентузіазмом ви — найкращий кандидат. Щоправда, зарплатня буде меншою, ніж у депутата💸 – написали “Дія”.

Крім того, у повідомленні зазначалося, що 25 мільйонів – загалом статутний капітал компанії. за ці гроші на 2020 рік планують оцифрувати послуги, які “крадуть час, нерви, та гроші українців”. Також “Дія” написали, що на розробку однойменного додатку не витратили “ні копійки з держбюджету”.

Також до посту прикріпили фотографію Олексія Гончаренка, брендовану логотипом компанії.

У відповідь на це нардеп від “ЄС” також відповів у фейсбуці.

За 100 тисяч гривень на місяць зарплати Генерального директора можна було б текст і смішніше написати. А так, доведеться цитувати живого класика: «Давай наново, Міша», – написав Гончаренко.

Однак, фотографія народному депутату сподобалася. Він запропонував парі гендиректору компанії: якщо той перерахує свою місячну заробітну платню у благодійний фонд “таблєточки” то Гончаренко поставить брендоване фото на аватарку у фейсбуці на пів року.

У коментарі під цим постом прийшов Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він написав, що нардеп опублікував орієнтовний бюджет, але таких зарплат у адмінкоманди не буде – максимум удвічі менші. Крім того, за словами міністра, навіть ті гроші ще треба отримати, ї підприємства їх немає.

У той же час, ідея з пожертвою благодійному фонду в обмін на аватарку Федорову сподобалася, але він написав, що буде достатньо, якщо Гончаренко протримає брендоване фото на сторінці місяць. За це міністр перерахував фонду 16 тисяч гривень – 100/6= 16 666 грн.

Гончаренко відповів “gentlemen’s agreement” та змінив аватарку на брендовану.