Обстріли на Донбасі – це порушення “тиші”, а не перемир’я – Міністр з питань реінтеграції ТОТ

Поділитися:

Обстріли українських позицій, зафіксовані на Донбасі після оголошення режиму перемир’я з 00.00 27 липня за рішенням Тристоронньої контактної групи, є випадками порушення саме режиму тиші.  Щодо них проводиться відповідне розслідування, але вони ще не означають порушення перемир’я як такого.

Про це під час вебінару “Мінський процес: помірний успіх або політичний тупик?” розповів віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, пише “Укрінформ”.

На сьогоднішній день багато критики щодо того, що вже було кілька випадків порушення цього режиму тиші з використанням стрілецької зброї. Йде обговорення, чи це порушення перемир’я, чи порушенням режиму тиші. Я переконаний, що це є порушенням режиму тиші, а не режиму перемир’я, тому що якраз комплекс додаткових заходів передбачає проведення відповідної перевірки, дослідження дій з боку порушників та інформування про це СММ ОБСЄ, яка, у свою чергу, має поінформувати Тристоронню контактну групу з приводу причини такого порушення, факту відновлення вогню, – зауважив Резніков.
Він повідомив, що сьогодні має відбутися позачергове засідання робочої групи з питань безпеки у складі ТКГ, учасники якого мають обговорити випадки обстрілів українських позицій, про які 27 липня повідомив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко.
Резніков зауважив, що зранку 28 липня оперативні донесення засвідчили про відсутність вбитих або поранених серед українських захисників, що є обнадійливою ознакою оголошеного «режиму тиші». «Сьогодні ми отримали зведення, в якому написано: вбитих – 0, поранених – 0. Жодний український оборонець сьогодні не загинув і не отримав поранення», – сказав Резніков.
Він додав, що ці дані стосуються усього фронту на східному кордоні Україні, всіх 400 кілометрів лінії дотику, яка з’явилася після агресії Російської Федерації в 2014 році, почалася з окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь та була поширена на частину території Донецької і Луганської областей.

Читайте також:

• Україна, Польща і Литва ствоили “Люблінський трикутник”: що це значить

• Зеленський та Путін телефоном обговорювали перемир’я на Донбасі та закон про особливий статус

• Співробітництво з “Мотор Січ” Росія зберегла вимушено, а взагалі ж був план відсторонення України, – віце-прем’єр