В окупованому Донецьку працює салон під брендом відомої фірми з Чехії. Наразі не відомо – це оборудки бойовиків чи міжнародний скандал

Поділитися:

В окупованому Донецьку є магазин меблів відомої чеської фірми. Він працює пори те, що в 2017-му Україна рішенням РНБО фактично заборонила переміщення торгових вантажів на окуповані території. Зараз магазинідають інтерв’ю чеські бойовики, а в самій Чехії не приховують роботу своєї торгової точки в Донецьку.

Про це йдеться у матеріалі журналістів спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

Hanak – відомий бренд не тільки в Чехії. Магазини компанії є в Англії, США, Угорщині, Росії. На сайті компанії можна знайти і донецький магазин. Першим на це звернув увагу чеський аналітик Роман Маца. Він побачив логотип бренду за спиною у бойовиків під час інтерв’ю.

Крім того, Роману Маца у самій фірмі Hanak зрештою, таки підтвердили, що йдеться дійсно про чеські меблі і що вони працюють на базі торговельного представництва, і що вони в контакті із власником магазину. Але ім’я власника магазину мені так і не повідомили, так само, як і інформацію про те, як саме працює доставка товару в Донецьк. Аналітик з’ясував, що власником магазину є уродженець Росії Валерій Воробйов. Він давно живе в Донецьку.

Радіо Свобода звернулося з запитаннями про донецький магазин у компанію Hanak. Директор з продажу Томаш Маху відмовився коментувати що-небудь на камеру.

Ні-ні, ми про це говорили із директором компанії. Ми ніколи в подібному не брали участь і не хочемо. У нас немає проблем влаштувати зустріч, можемо відповісти на будь-які запитання. Але ми не хочемо, щоб наша розмова будь-яким чином записувалася, – сказав у телефонній розмові директор з продажу компанії Hanak.

А налітик Роман Маца зазначає, що для фірми Hanak ситуаціє що склалася є неприємною, бо може значно зіпсувати їхній імідж, оскільки тут може йтися про контрабанду.

Сам Валерій Воробйов говорив, що за меблями їздить до Росії, звідки перевозить меблі через неконтрольований українською владою українсько-російський кордон. Тому можна із впевненістю сказати про контрабанду, – каже Маца.

Читайте також:

• Аваков лишився через рішення Зеленського, а фахівці не йдуть в Уряд бо малі зарплати – Гончарук

• “Приватбанк” у інстаграмі підтримав “Київ Прайд” – тепер частина клієнтів “збирається” у monobank (що сталося)

• Серед прихильників Зеленського третина шкодувала про розпад СРСР. У Порошенка таких 3,8%, а у Бойка 81,5%