Партія Шарія хоче відсудити у НАЗК 3,2 мільйона гривень держфінансування

Поділитися:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов політичної партії Шарія до Національного агентства з питань запобігання корупції. Партія хоче стягнути з держави 3,2 мільйона гривень фінансування.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Позивач просить суд стягнути з Державного бюджету України через НАЗК кошти державного фінансування статутної діяльності політичних партій за 2019 рік на користь партії Шарія в розмірі понад 3,2мільйона гривень, – йдеться у повідомленні.

Серед інших вимог – визнати протиправною бездіяльність НАЗК, яка, на думку позивача, полягає в не здійсненні розподілу коштів державного фінансування статутної діяльності політичних партій за минулий рік на користь вказаної партії.

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Раніше законодавство передбачало держфінансування партій, які на виборах набрали від 2% голосів. Партія Шарія набрала 2,23% на парламентських виборах 2019 року. Цього не вистачило для проходження в Раду, але для отримання коштів з бюджету було достатньо.

Але вже новий склад Верховної Ради змінив це правило — тепер фінансування отримують лише партії, які подолали 5-відсотковий бар’єр і пройшли до парламенту.

Читайте також:

• В Запорізькій області змінюють губернатора, – депутат міськради Віталій Рябцев

• Гончарук назвав звільнення голови Держекоінспекції “чисткою антикорупціонерів з влади”

• “Слуга народу”, якого вигнали з фракції, подав до суду проти Разумкова та Гетманцева через “антиколомойський” закон