“Плівки Єрмака”: силовики відкрили 5 кримінальних проваджень – чотири проти Лероса

Поділитися:

Після того, як нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос опублікував відео на якому брат голови Офісу президента, начебто, “продає” державні посади, силовики відкрили уже 5 кримінальних проваджень. Чотири з них проти самого Лероса.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила юридична компанія “Міллер”, яка захищає нардепа.

Перше кримінальне провадження відкрила САП – за її поданням НАБУ розслідує можливий “продаж” держпосад людиною схожою на брата голови ОП Андрія Єрмака. У цьому провадженні Лероса допитали як свідка.

Враховуючи погрози, які почали надходити Гео та побоюючись за свою безпеку, народним депутатом до НАБУ подано заяву про забезпечення заходів безпеки, – йдеться у повідомленні.

Другу, третю та четверту справи розслідує ДБР. Їх відкрили після “самостійного виявлення” злочинів прокурором. Інформацію про можливі злочини у цих справах внесли генеральний прокурор Ірина Венедіктова та прокурор Андрій Любович. Це може свідчити, що справа стосується дій депутата Лероса, адже провадження щодо народних обранців має відкривати саме генпрокурор.

У цих справах йдеться про перевищення влади або службових повноважень, розголошення окремими правоохоронцями відомостей, які становлять державну таємницю, отриманих в ході оперативно-технічних заходів та змову “невстановлених осіб” та “окремих працівників правоохоронних органів”, які незаконно впливають на працівників влади, щоб перешкодити їхній роботі.

П’яту справу розслідує уже СБУ на підставі “самостійно виявленого правопорушення” слідчими. У справі служби безпеки йдеться про незаконне використання спецзасобів для збору інформації.

“У період з липня 2019 року по березень 2020 року невстановлені особи, діючи повторно та за попередньою змовою групою осіб, незаконно використовували спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації для відео фіксації зустрічей Єрмака Д.Б., оприлюднених 29.03.2020 народним депутатом України Леросом Гео Багратовичем на його сторінці у соціальній мережі Фейсбук”, – цитують фабулу справи у юридичній компанії.

“Плівки Єрмака” це новий етап у протистоянні, яке виникло між Гео Леросом та Андрієм Єрмаком.

Нардеп Гео Лерос був одним з депутатів, які виступив проти ініціативи глави офісу президента Андрія Єрмака щодо створення консультативної ради в ТКГ за участі представників ОРДЛО. Крім того нардеп, підписався під зверненням до секретаря РНБО Олексія Данілова із вимогою звільнити Сергія Сивохо з посади радника.

Згодом після цього Володимир Зеленський звільнив лероса з посади свого позаштатного радника, сам Лерос відреагував на звільнення у фейсбуці: “Бачу, що Єрмак уже прочитав моє інтерв’ю”.

Читайте також:

• Колишній міністр економіки: через обмеження для юросіб закон про землю повторить ваучерну приватизацію

• У АМКУ вважають що ціни на бензин можна знизити на 3-5 гривень: обговорять це з керівниками АЗС

• Як депутати проголосували за земельну реформу та ринок землі (інфографіка)