Подарунки від «Команди Буряка» відправлять на експертизу: підозрюють підкуп виборців

Поділитися:

Запорізький “Оппоблок” підозрюють у незаконній агітації і підкуп виборців під час позачергових виборів до ВР. Згідно з інформацією з рішення в судовому реєстрі, суд схвалив експертизу подарункових наборів, які видавалися пенсіонерам.

Про це пише «Запорізький центр розслідувань».

8 серпня, в Жовтневому районному суді Запоріжжя розглянули клопотання слідчого СБУ про проведення експертизи для визначення вартості товарів і послуг використаних партіями під час агітації.

До цього, в липні, до слідчого СБУ звернувся громадянин із заявою про підкуп виборців проросійськи налаштованими партіями «Оппоблок» і «За Життя», з метою просування в ВРУ своїх кандидатів, які пропагують ідеї “федералізації”. В основному, підкуповували пенсіонерів, а саме роздавали подарунки і безкоштовно возили їх на заходи.

Агітаційні зустрічі відбувалися в ДС «Юність» і ДК «Металургів». Там проходили концерти і обіди, потрапити на які можна було тільки на запрошення. Згідно із законом, підкупом виборців вважаються подарунки, речі, продукти, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує три відсотки від розміру прожиткового мінімуму. Тобто близько 58 грн, ст.160 КК України.

Тому слідчі подали клопотання на проведення експертизи для визначення вартості “подарункового набору”. Експерти повинні визначити загальну вартість наступних предметів, що входять в єдиний набір:

“- чашка та ручка з написами« Команда Буряка »;

– два полімерних пакети з написами «Команда Буряка»;

– будівельні рукавички з написами «Команда Буряка»;

– календар на 2019 рік з написами «Опозіційній блок, Команда Буряка,”;

– дві газети «Голосуй за опозиційний блок №1 у бюлетені Ростислав Шурма»,

– блокнот для запісів з написами «Команда Буряка, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6»;

– три брошури з написами «Опозиційний блок №1 у бюлетені», «Ростислав Шурма», «Володимир Дмитрович Короленко Голова міської ради ветеранів». ”

Що було раніше:

На концерті для працівників медицини відвідувачів вітав Володимир Буряк та його команда: Анатолія Пустоварова, депутата Запорізької міської ради Ігоря Чумаченка та депутата Запорізької міської ради Віктора Буська. Після концерту відвідувачі могли отримати брендовані пакети з «подарунками».

У мережі з’явилося відео з інформацією про те, що в Запоріжжі агітатори «команди Буряка» роздають людям пакети з їжею. Відповідний пост опублікований в інстаграмі.

Обласне управління СБУ розслідує кримінальну виробництво про підкуп виборців, в зв’язку з цим в управління як свідків викликають ряд осіб, серед них Володимир Буряк, Анатолій Пустоваров, Ігор Чумаченко, Віктор Бусько і Ростислав Шурма.

На сайті Запорізької міської ради з’явилося повідомлення про те, що міський голова Володимир Буряк не отримував жодних повісток з СБУ та знаходиться на робочому місці.

Читайте також:

• У Запоріжжі міськвиконком погодив будівництво АЗС поряд з будинками та деревами

• У Мелітополі погодили стіну пам’яті померлому російському музиканту

• Голова запорізької патрульної поліції може отримати службову квартиру у центрі міста