СБУ затримала хакера, який продавав “найбільший за всю історію масив крадених даних”

Поділитися:

Служба безпеки України встановила особу і затримала хакера, який відомий під ніком “Sanix”. Про це повідомляє пресслужба СБУ. За даними СБУ, раніше хакер опублікував на одному з форумів повідомлення про продаж бази з 773 млн адрес електронної пошти і 21 млн паролів.

Про це з посиланням на СБУ пише Liga.

За даними СБУ, на початку 2019 року фігурант опублікував на форумі оголошення про продаж бази даних з 773 млн адрес електронної пошти і 21 млн паролів. У січні 2019 року про нього писали іноземні ЗМІ, оскільки база даних, яку він виставив на продаж, була “найбільший за всю історію масивом вкрадених даних”.

Фахівці встановили, що виставлена ​​хакером на продаж база об’ємом 87 гб становила лише малу частину із загальної кількості даних, якими він заволодів. Загальний обсяг становить майже терабайт. Туди входять персональні дані жителів Євросоюзу та Північної Америки.

СБУ отримала інформацію, що хакер під ніком “Sanix” – це, ймовірно, житель Івано-Франківської області. Фахівці СБУ зафіксували продаж їм баз даних з логінами, паролями до електронної пошти, пін-кодами до банківських карт, електронних гаманців криптовалюта, рахунками PayPal і т.д.

Затриманому готують підозра про несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів і збуті або розповсюдженні інформації з обмеженими доступом, яка зберігається на комп’ютерах.

Читайте також:

• ІТ-шникам почали пропонувати більше роботи, але все одно менше ніж у березні

• Партія Шарія хоче відсудити у НАЗК 3,2 мільйона гривень держфінансування

• Rozetka відкрила свій перший шоурум в Західній Україні, другий обіцяють за 10 днів