Поліція викрила ще одну фейкову “Дію”

Поділитися:

У Миколаєві викрили 15-річного творця ще однієї фейкової версії програми “Дія”. Про це повідомляється на сторінці Миколаївської обласної прокуратури у Facebook та у повідомленні поліції Миколаївської області. Пише LIGA.net

Юний мешканець Миколаєва за гроші надавав доступ до сайту, який за дизайном нагадував “Дію”. За запитом клієнтів він створював підробні ковід-сертифікати та ID-картки. У них можна було вказати будь-який вік та додати інше фото. За версією слідства, шахрай просив за свої послуги від 250 до 650 гривень. Він надсилав клієнтам заархівований інсталяційний файл фейкового застосунку, який вони могли встановити на свої смартфони.

Як повідомляють у прокуратурі, гроші за підроблені документи шахрай приймав через російський платіжний сервіс.

Під час обшуку поліція виявила у підлітка файли програми, листування з клієнтами та документи про підтвердження оплати. Шахраю загрожує три роки позбавлення волі. Правоохоронці зараз блокують доступ до фейкової “Дії” та працюють над притягненням до відповідальності клієнтів шахрая.

Нагадаємо:

У жовтні кіберпол Запоріжжя та Мінцифра виявили творця першої фейкової “Дії”. Ним виявився 21-річний мешканець Запоріжжя. Він самостійно розробив застосунок для Android з аналогічним до “Дії” дизайном. У підробці можна було створити цифрові документи, зокрема паспорт та сертифікат вакцинації.
На початку листопада викрили ще один фейк “Дії”.