“З усіх сторін приходять домовлятися і пропонують відсотки”, – міністр про спробу дискредитувати “Дію”

Поділитися:

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вважає, що почалася “кампанія з дискредитації” проекту “Дія”, бо команда почали системно працювати з усіма міністерствами і зрозуміла, “де розташовані всі корупційні схеми та як їх можна вирішити за допомогою ІТ-технологій”.

Про це Федоров розсповів у інтерв’ю виданню “Лівий берег”, відповідаючи на питання про звинувачення “Дії” у витоку данних, які згодом продавали у телеграмі.

Мені телефонувало багато людей, які займаються піаром, і казали, що працює певне замовлення. У мене є гіпотеза, що це може бути пов’язано з будівельним реєстром, тому що ми хочемо побороти корупцію в ДАБІ, – говорить міністр.

За його словами, причина може бути і в тому, що продовжується ІТ-реформування податкової і митниці.

Також не всім подобається те, що ми зупинили закупівлі ІТ-систем. Не хочу персоналізувати, щоб не поставити під сумнів репутацію якогось міського голови або чиновників, але є міста, де ми зупинили закупівлі на 300-400 мільйонів гривень, бо побачили корупційні ризики, – зазначав Федоров.

Також міністр розповів, що до нього”з усіх сторін” приходять домовлятися і пропонують відсотки, щоб підтвердити закупівлю.

Ми про це інформуємо Службу безпеки України. Я дуже сподіваюсь, що ми взагалі зупинимо всі закупівлі і правильно цю програму трансформуємо – будемо давати дозволи на закупівлю тим компаніям, які реально відповідають вимогам, а не тільки намагаються заробляти на цьому гроші, – резюмує очільник Мінцифри.

Читайте також:

• “ЄС” Порошенка “вербує” Кличка: хочуть щоб очолив список кандидатів на виборах до Київради

• Як захистити інформацію у своєму смартфоні: радить експертка з інформаційних прав та безпеки

• Власник “Хортиці” Євген Черняк збирається судитися з журналістами через текст про фейсбук-“пророцтво” – написали що проводить платні бізнес-форуми