Запорожці — в списках партій: хто буде «слугами народу» від Запоріжжя?

Поділитися:

Нещодавно основна маса найбільших політичних сил країни провели свої з’їзди по висуненню кандидатів в народні депутати за партійними списками. Знайшлося місце там і багатьом запорожцям — деякі з них мають реальні шанси потрапити в майбутню Верховну Раду «по всеукраїнському багатомандатному округу».

Унікальна ситуація склалася в партії президента Володимира Зеленського «Слуга народу». Там в «прохідній» частині списку опинилися щонайменше троє представників Запорізької області. Найвище місце з наших земляків (№6) зайняв Михайло Федоров, бізнесмен у сфері digital-маркетингу, який займався під час виборчої кампанії напрямом онлайн-комунікаціями в Зе-команді.

Співробітник Михайла Федорова в SMMstudio – Михайло Крячко — отримав в списку «Слуги народу» 61-е місце. Молодий політолог координував роботу запорізького обласного штабу Володимира Зеленського на президентських виборах.

На 91-му місці в списку — також наш земляк, Олександр Кабанов. Він — один зі сценаристів студії «Квартал 95». Також запорожцям відомий як колишній співвласник відомого кафе «Наутілус».

Хоча двоє з трьох згаданих запорожців займають не найвищі місця у виборчому списку, цього на даний момент цілком достатньо, щоб всі троє опинилися в парламенті. Якби вибори відбулися прямо зараз, партія «Слуга народу» отримала б понад 130 мандатів. Якщо врахувати, що частина обраних нардепів традиційно переходить на роботу у виконавчу владу (міністерства, відомства, держадміністрації), то «прохідними» в такому разі стануть місця до 150-го і далі. Однак прізвища у другій сотні «Слуги народу» поки невідомі.

Наразі друге місце за рівнем підтримки в країні має «Опозіційна платформа — За життя». Якщо ця підтримка збережеться, партія може розраховувати більш ніж на 30 мандатів. А 24-е місце в її списку займає Володимир Кальцев, запорізький бізнесмен і глава фракції іншої політсили – «Нашого краю» – в Запорізькій міській раді.

«Батьківщина» і «Європейська солідарність» Петра Порошенка зараз претендують на два десятки мандатів за пропорційною системою.

У партії Юлії Тимошенко назвали поки тільки першу п’ятірку свого списку, але і там є два уродженці Запоріжжя: екс-глава СБУ Валентин Наливайченко та нардеп Сергій Соболєв.

У «Європейської солідарності» на «прохідному» місці в списку опинився ветеран АТО з Мелітополя Олексій Петров — про це написав депутат Запорізької міськради Андрій Согорін. Офіційно партія Петра Порошенка оголосила тільки першу десятку списку.

На даний момент проходить в парламент і партія «Голос» Святослава Вакарчука. У ній запорізький регіон представлятиме ветеран АТО і депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев. Однак при нинішньому рівні підтримки «Голос» може розраховувати менше ніж на 20 мандатів. В опублікованій двадцятці партії Вакарчука В’ячеслава Зайцева немає.

Ще кількох запорожцям (і їх партіям, звичайно) доведеться докласти більше зусиль для потрапляння в парламент.

Так, сьогодні стало відомо, що мер Запоріжжя Володимир Буряк зайняв 7-е місце в списку «Опозиційного блоку», поєднаного з ще декількома політсилами. Якщо цьому «блоку» вдасться подолати 5% -ний бар’єр, Володимир Буряк майже гарантовано отримає право на депутатський мандат.

Аналогічно в разі потрапляння до Верховної Ради «Радикальної партії Ляшко» з великою ймовірністю отримає мандат екс-спортсмен і нардеп Денис Силантьєв — він у списку політсили на 15-му місці.

Якщо об’єднаним силам націоналістичних партій вдасться повторити успіх ВО «Свобода» 2012 року, претендувати на місце в парламенті буде глава запорізького «Нацкорпуса» Максим Зайченко.

Нагадаємо, що ще 9 осіб Запорізька область «делегує» до Верховної Ради по мажоритарних округах.

Джерело: Actual.Today

Читайте також: 

• Хто балотуватиметься по одномандатним округам Запоріжжі від «ЄС» Порошенка

• Мажоритарниками від “Слуги народу” в Запоріжжі стануть представник “Мотор Січ” та три маловідомих бізнесмена, – журналіст-розслідувач

• Запорізький Helper Данило Щербаков планує обиратися до ради