Путін вважає, що Крим до анексії «годував» Україну, бо йому “розповідав” Азаров (насправді, Крим був дотаційним, як і більшіть областей)

Поділитися:
Президент Росії Володимир Путін заявив, що до анексії українського Криму Київ більше забирав у півострова грошей, ніж давав. Про це йому нібито розповів прем’єр часів Януковича Микола Азаров. Насправді Крим, як і більшість регіонів, був дотаційним регіоном.

Про це Путін заявив під час спілкування з працівниками суднобудівного заводу в анексованій Керчі, пише “Громадське” з посиланням на ТАСС.

Так, президент РФ заявив, що «за України все поступово занепадало». Також він розповів, що нібито розмовляв «з останнім прем’єром України, коли були нормальні відносини», (тобто з Азаровим), і запитував, чому Київ «забирає гроші з Криму».

Він каже: У нас вибору немає, Крим щось генерує, ми змушені забирати звідти більше, ніж давати, для того, аби підтримувати інші регіони України»— розповів Путін.

Водночас він каже, що це не була «навмисна робота проти Криму», а вимушені дії «через важку економічну ситуацію».

Насправді це суцільна пропаганда від російського президента, бо на час анексії Крим був дотаційним регіоном, як і більшість регіонів країни.

Дослідження 2014 року, що ґрунтується на даних Держстату та Держказначейства, демонструє, що фактично тоді «годувальниками» були лише три області (і ні, це не Донбас) — Харківська, Дніпропетровська та Полтавська.

Так, на Харківщині є видобуток газу та нафти, На Дніпропетровщині — залізної руди, на Полтавщині — усіх цих копалин.

У “Громадському” зазначають, що заяви Путіна це, фактично чергова спроба вищого російського керівництва виправдати незаконну анексію Криму, мовляв, дивіться, як погано було кримчанам за України, коли Київ забирав гроші, а ми (Москва), навпаки, фінансуємо регіон.

Також є великі сумніви, що Микола Азаров, безвідносно до ставлення до цієї персони, міг сказати такі слова Путіну, бо точно володів інформацією про дотаційність Криму. Це чергова демонстрація, що Володимир Путін не побоїться вигадати будь-яку брехню, аби виправдати свої зовнішньополітичні авантюри, – йдеться у публікації

Читайте також:

• Серед нардепів знову говорять, що 42 тисячі гривень зарплатні на місяць замало для продуктивної роботи

• Колишнього голову Укравтодора затримали у Польщі: звинувачують в корупції, відмиванні грошей і керівництві організованим злочинним угрупованням

• Українське Міноборони не бачить ознак підготовки Росії до активних бойових дій поблизу Криму. Тим часом РФ оголосила масштабну раптову перевірку у збройних силах