Рада призначила дату виборів та не захотіла зменшувати кількість районів в країні

Поділитися:

На засіданні 15 липня Верховна Рада зняла з розгляду 15 липня проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів, згідно з яким продовжується реформа децентралізації. Водночас, депутати офіційно затвердили дату проведення місцевих виборів.

Про це пише “Лівий Берег”.

Райони

Постанова про укрупнення районів передбачала ліквідацію 490 районів, які існують нині, та створення натомість 129 (17 з них – на тимчасово окупованій території Криму, Донецької та Луганської областей). Зменшення кількості районів мало б відбутися шляхом “укрупнення”.  Найнижча межа численності населення в кожному районі визначена на рівні 150 тисяч мешканців.

Вибори

Вибори призначили на 25 жовтня в усі місцеві ради, а не тільки в обласні ради та Київ, як було в першій редакції постанови. Документ підтримали 326 нардепів, оголосив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. На тимчасово окупованих територіях виборів не буде.

Призначити чергові вибори депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) та Київського міського голови на неділю 25 жовтня 2020 року. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областях не призначаються і не проводяться, – йдеться у постанові.

Читайте також:

• Золотий значок “Партія Регіонів” та монета “Помаранчева Революція”: суд скасував арешт майна Раїси Богатирьової

• У Запорізькій області спалили автівку соціологу, він пов’язує це з місцевою політикою та прийдешніми виборами

• ЗМІ: Глава ОП намагався домовиться з фігурантом “Плівок Єрмака” – хотів розповісти журналістам, начебто, усе було постановкою