Регулятор вирішив повторно перевірити «Запоріжгаз» через донарахування у платіжках споживачів

Поділитися:

НКРЕКП призначила позапланові перевірки 14 облгазам. Регулятор хоче проконтролювати чи припинили облгази донарахування у платіжках споживачів. Зокрема, інспекція чекає і на «Запоріжгаз».

Про це повідомляє «Газ Правда».

Перевірок слід очікувати: ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз».

Попередніми рішеннями НКРЕКП зобов’язала зазначені облгази припинити нараховувати суми за використаний побутовими споживачами газ з урахуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов. Також облгази мали провести перерахунок усім побутовим споживачам, до яких застосовувалися так звані «температурні» коефіцієнти, починаючи з жовтня 2018 року.

Як відомо, за результатами попередніх перевірок, регулятор оштрафував ряд облгазів за необґрунтовані донарахування у платіжках споживачів. Серед порушників був і «Запоріжгаз», його оштрафували на 800 тисяч гривень.

Проте санкції накладені регулятором не мали наслідків – облгази оскаржують рішення у судах та продовжують надсилати абонентам  платіжки із завищеними сумами.