Реєстр, етичний кодекс та санкції: в Нацбанку розповіли, як збираються приструнити колекторів

Поділитися:

Підходи колекторських компаній до роботи з повернення проблемної заборгованості мають бути переглянуті, зазначають в НБУ.

Нацбанк оновлює підходи до регулювання роботи колекторських компаній. Новий закон, що розробляється регулятором за участю профільного комітету Верховної Ради, покликаний захистити споживачів фінансових послуг в Україні і підвищити довіру до ринку, передає Banker.ua.

Як зазначають в НБУ, протягом місяця регулятор отримав понад 500 звернень громадян щодо дій колекторських компаній. В результаті Нацбанк виявив грубі порушення з боку таких агентств по відношенню до боржників.

За словами першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, проект закону, спрямований на врегулювання діяльності колекторських компаній, передбачає появу правил етичної поведінки кредиторів і залучених установ з боржниками.

Також, додають в Нацбанку, в Україні з’явиться спеціальний Реєстр, що містить перелік компаній, яким дозволено здійснювати колекторську діяльність.

По відношеннию до установ, які порушили правила етичної поведінки, буде введено санкції, аж до виключення з Реєстру колекторських компаній терміном на рік і заборони банкам та фінкомпаніям укладати договори з підсанкційнимі агентствами.

Завдяки прозорим вимогам до поведінки кредиторів та колекторських компаній по відношенню до боржників, а також посиленню захисту прав споживачів, зазначають в НБУ, довіру на фінансовому ринку буде відновлено.