В Україні частка непрацюючих кредитів 48%, найбільше у Приватбанку – інфографіка

Поділитися:

 В Україні частка непрацюючих кредитів (NPLs) становить 48,4% на початок 2020 року. Вона залишається вкрай високою протягом останніх років, хоча поступово скорочується із 2018 року.

Про це повідомляють у прес-службі НБУ.

Висока частка NPLs – результат кредитної експансії минулих років, коли стандарти оцінювання платоспроможності позичальників були низькими, а права кредиторів недостатньо захищеними. Інша вагома причина – практика кредитування пов’язаних осіб, що припинили обслуговувати кредити під час кризи, – зазначають у відомстві.

На сьогодні всі непрацюючі кредити визнані банками, рівень покриття їх резервами постійно зростає та становить приблизно 95%, надалі непрацюючі кредити суттєво не впливатимуть на фінансові результати та капітал банків.

Однак у НБУ зазначають, що велика частка таких кредитів – тягар для банківського сектору, особливо для держбанків, у яких сконцентровано приблизно 75% NPL сектору (близько 45% припадає на Приватбанк).

НБУ наголошує, що банки мають інтенсивніше розчищати баланси: непрацюючі кредити слід реструктурувати, продати чи списати.

Читайте також:

• МВФ негативно ставиться до можливої відставки Гончарука — ЗМІ

• ФОПи за 8 років стали сплачувати в 24 рази більше податків (і в доларах це теж багато)

• Опалювальний сезон пройшли прекрасно, за лютий будуть рекордно низькі рахунки, – Гончарук