Суд почав розгляд по суті позову ЗТМК до компанії Фірташа, яка мала інвестувати у розвиток заводу

Поділитися:

18 червня, Господарський суд Запорізької області розпочав розгляд по суті позову “ЗТМК” до кіпрської компанії Tolexis Trading Limited, що входить в Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє “Первый запорожский”.

“Запорізький титано-магнієвий комбінат” вимагає через суд у свого інвестора – компанії Tolexis T.L., виконати додаткові зобов’язання, передбачені договором про заснування товариства з обмеженою відповідальністю “ЗТМК” в частині виконання інвестиційної програми технічної модернізації на 110 мільйонів доларів США.

Иакож, “ЗТМК” просить виплатити 18,6 мільйона гривень боргу за електроенергію по ДП, яку погасив завод в той час, як ці зобов’язання були враховані в тому ж договорі про заснування. У цьому договорі фігурує Фонд державного майна України і компанія Tolexis Trading Limited.

Адвокат компанії “Tolexis Trading Ltd” Павло Іванов підготував кілька клопотань, де просив повернути справу на стадію попереднього розгляду для заяви доказів і передати справу до рук колегії, а не одного судді, аргументуючи це “складністю справи”. Однак суд звернення відхилив.

Надалі суд буде вивчити бухгалтерські докази і платіжні доручення, щоб оцінити всі обставини справи.

Читайте також: 

• Історія ЗТМК: як Фірташ приватизував, САП повертала, обленерго страждав, а суд денаціоналізував

• Суд виправдав директора ЗТМК по справі нецільового використання півмільярда інвестиційних коштів

• Запорізький завод Коломойського через Конституційний суд обмежив повноваження НАБУ, які дозволяли зупиняти корупційні схеми ще на етапі слідства