“Щоб не крали зекономлене”: Гончарук пояснив блокування окремих виплат з бюджету

Поділитися:

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, окремі виплати з бюджету були заблоковані, аби вберегти зекономлені протягом року кошти. За словами прем’єра, їх завжди намагалися освоїти на дрібниці назразок канцелярії чи паперу або просто вкрасти.

Про це йдеться у відеозверненні Гончарука, опублікованому на сторінці прем’яра у фейсбуці.

Зараз в ЗМІ вчергове поширюються фейки про те, що нібито в держави немає коштів, що в нас якийсь дефолт, проблеми з бюджетом. Це фейк. Не вірте цим неправдивим повідомленням, ситуація абсолютно під контролем. У держави є гроші для того, щоб виплатити пенсії, зарплати, субсидії, соцвиплати та інші захищені статті. Проблем по цих платежах немає, – підкреслив він.

“До кінця року залишилось 8 фінансових робочих днів. Це означає, що держава закінчує бюджетний рік. У цей період кожного року державний апарат намагається перерозподілити ті кошти, які були зекономлені протягом року, на якісь дрібниці: хтось хоче використати кошти на канцелярські товари, закупити паперу на весь наступний рік або просто вкрасти”, – говорить Гончарук.

В уряді, за його словами, вирішили з цим явищем боротися, тому ввели обмеження на розподіл коштів.

“До кінця фінансового року, тобто до 27 грудня, Держказначейство щодня вручну буде переглядати всі виплати, які планують провести міністерства та органи влади”, – додав він.

Що було раніше:

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив міністру фінансів Оксані Маркаровій не проводити низку видатків до кінця року. Мова йде про так звані незахищені видатки – видатки розвитку, на ремонт та будівництво.

Читайте також:

• ПриватБанк обіцяє стабільну роботу попри рішення судів по націоналізації

• Зеленський призначив нових очільників для трьох РДА Запорізької області

• В Україні з’явився офіс протидії рейдерству