Шмигаль презентував міжнародним партнерам платформу для відновлення України – United24

Поділитися:

Під час робочого візиту у Варшаву прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував міжнародним партнерам і донорам платформу United24, створення якої ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє Урядовий портал

Як пояснив Денис Шмигаль, United24 — це глобальна ініціатива для згуртування людей навколо підтримки України. Першими компонентами цієї ініціативи стали план та фонд відновлення.

Ми розраховуємо, що фонд буде наповнюватися з 5 джерел: допомога держав-партнерів та міжнародних фінансових організацій, допомога великих міжнародних корпорацій, заморожені, конфісковані активи рф, внески приватних осіб, допомога міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів, — зауважив Прем’єр-міністр.

За словами очільника уряду, Україна вже веде роботу по всіх п’ятьох напрямках. Три з них працюють через механізми МВФ і Світового банку, ще два — через онлайн-платформу U24.

Також Україна веде роботу над детальним планом відновлення. Як відзначив Шмигаль, у його основу будуть закладені принципи регіональності, коли країни-партнери та корпорації допомагають у відновленні конкретного міста чи регіону, та параметричність, тобто напрацювання конкретних параметрів відбудови й трансформації кожного сектору економіки.

Ми будемо не просто відновлювати зруйновані будівлі. На їх місці ми будемо реалізовувати сучасні архітектурні рішення, у яких будуть враховані принципи енергоефективності, безбар’єрності та інноваційності, — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголосив, що зруйновані українські міста стануть будівельним майданчиком світу, на якому українські архітектори та будівельники разом з їхніми міжнародними партнерами зможуть планувати та реалізовувати сучасні містобудівні проекти.