Шмигаль заперечив звинувачення у лобіюванні енергобізнесу олігарха Ахметова

Поділитися:

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заперечив звинувачення у лобізмі інтересів власника ДТЕК Рината Ахметова в енергетичній галузі та зазначив, що позапланових відключень АЕС немає. Раніше екснардеп і член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко заявив, що міністерка енергетики Ольга Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС і зменшення виробництва ще на 5 блоках. За словами Лещенка, зупинка атомних блоків призведе до того, що не треба буде зупиняти працючі на дорогому “зеленому” тарифі сонячні станції олігарха Ріната Ахметова.

Заперечення щодо лобіювання інтересів олігарха Шмигаль висловив під час годину уряду у парламенті, повідомляє “Економічна правда”.

Депутат Тарас Батенко із групи “За майбутнє” запитав прем’єра чи відбувалася у минулому році неформальна зустріч Шмигаля разом з депутатами енергетичного комітету з менеджментом ДТЕК , а також звинуватив його у “неприхованому” лобізмі бізнесу Рината Ахметова, який має активи у галузі “зеленої енергетики”.

Це брехня. Таких зустрічей не було і не могло бути. Брехня про лобізм. Ви бачили вчора підтримку енергетичним комітетом заходів розроблених антикризовим штабом, куди входять усі представники енергосфери України. Є статус виконання антикриз заходів. Є динаміка цін і просідання у енергетиці. Перше – у нас є просідання у гідроенергетиці через посушливу зиму і весну, коли не вистачає води, – відповів Шмигаль.

За словам очільника уряду, загальне споживання енергії впали на 9%, але втрати атомної енергетики мінімальні.

“Атомна енергетика сьогодні повністю заповнює той об’єм потужності, який може заповнити на базовій основі. Додалися 6 мегават потужності відновлюваних джерел енергії. Ми ведемо перемовини із власниками ВДЕ енергетики, про зниження тарифу електроенергії.

Зниження загального споживання відбулось на 9%. Ми зробили все таким чином, що втрати “Енергоатому” є мінімальними. Жодних відключень блоків, які не є плановими, не відбувається.

Блоки, що виводяться в ремонти, роблять це за посунутою програмою з осені на весну. Інших відключень і загрози работи АЕС немає”, – резюмує прем’єр.

Читайте також:

• Укрзалізниця обмежила зарплату членів правління до 47 тисяч гривень, але тільки на період карантину

• “Хочете працювати за кордоном – будь ласка” – Зеленський про обмеження на виїзд заробітчан

• Можемо трансформувати «пасив» у «актив»: Міненергетики про ідею майнити криптовалюту на АЕС