Швеція готова перекинути військових до України – “показати явну солідарність”

Поділитися:

Швеція готова направити в Україну військових інструкторів через підвищену напруженість навколо країни на тлі прикордонних маневрів російських військ. Про це в ефірі Sveriges Radio заявив міністр оборони Швеції Петер Хультквіст, пише Deutsche Welle. Передає LIGA.net

Як пояснив шведський топчиновник, це буде “навчальна місія під керівництвом ЄС”, яку організують “як дуже важливу частину в рамках позначення амбіцій ЄС щодо сприяння безпеці та суверенітету України”.

Хультквіст уточнив, що подібну місію ЄС запропонували країни Балтії – давні та послідовні друзі України у протистоянні російській агресії.

Голова оборонного відомства Швеції не повідомив, у якому форматі пропонується провести місію, коли і яку кількість військових залучать.

ДОВІДКА.

Наприкінці жовтня 2021-го WP написала про надзвичайно високу активність армії РФ біля кордону з Україною. Politico показав фото, що це, ймовірно, підтверджують. Україна бачить таку активність, але частково розходиться із Заходом в інтерпретації того, що відбувається. Ніхто не знає, чи це підготовка до нового вторгнення, чи чергове “брязкання зброєю” та тиск на Україну. Одночасно відбувається атака режиму Білорусі потоками мігрантів на ЄС на східному кордоні блоку.

Він сказав, що поки “вся увага прикута до Польщі” (мігранти, – ред .), що “може означати, що Україна трохи відійшла на другий план”. Саме тому, каже Хультквіст, зараз треба показати “дуже явну солідарність” з Україною.

Агентство зазначає, що можливу військову місію Євросоюзу в Україні було обговорено на нещодавній зустрічі міністрів оборони країн ЄС.

  • У березні 2019 року шведська розвідка назвала Росію основною загрозою безпеці, а наприкінці 2020 року її парламент відкрив можливість для вступу країни до НАТО.
  • У серпні 2021-го голову МЗС Швеції розіграли російські пранкери.
  • На тлі нинішньої ескалації навколо України в ЄС заявили, що воювати за ЗСУ не будуть, але підтримають політично.
  • За даними таблоїду The Mirror, Велика Британія готова висадити 600 солдатів “для захисту України від Росії”. Командувач ЗС Британії заявив 14 листопада, що війська країни мають бути готові до війни з Росією.