Скарги, корупція та контроль: про що говорив голова СБУ Іван Баканов з бізнесом (відео)

Поділитися:

СБУ має стати більш відкритою, а зараз отримує найменше скарг на свою роботу від бізнесу. У той же час, новий закон про Службу безпеки позбавляє її можливості втручатися у роботу піприємців.

Про це стало відомо під час зустрічі голови СБУ Івана Баканова з бізнесом.

«Сьогодні Служба безпеки є найвідкритішою серед інших правоохоронних органів і на адресу СБУ надходить найменша кількість скарг від бізнесу», – сказав Баканов.

Бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцький також підтримав цю тезу. Він зазначив, що підписання меморандуму між СБУ та бізнесом дозволило значно знизити кількість скарг, які надходять на адресу Служби. Якщо у 2017 році їх було 41, то в цьому році лише 12. При цьому, більшість скарг, які зокрема стосуються так званих «листів щастя», вирішуються позитивно.

Крім того, Баканов повідомив, що у відомстві проаналізували скарги та виявили порушення. Всі матеріали цієї перевірки передані в ДБР, наразі проводяться розслідування. Також голова СБУ зазначив, що запровадження електронної системи подачі заявок на ті чи інші перевірки значно мінімізує зловживання.

Президент Спілки українських підприємців В’ячеслав Климов наголосив, що головне чого сьогодні бізнес чекає від силовиків – це їх передбачуваність, зрозумілість правил гри і мінімізація втручання в роботу бізнесу. У цьому контексті бізнес цікавить: чи передбачає реформа СБУ позбавлення її економічних функцій.

За словами Баканова, не дивлячись на те, що більшість спецслужб цивілізованого світу мають такі функції, у проекті закону про Службу взагалі немає слова «економіка». Реформа передбачає переорієнтацію функцій СБУ, зокрема на захист критичної інфраструктури. Слово «корупція» в законопроекті згадується лише один раз – мова йде про нульову толерантність до неї серед співробітників Служби.

Він підкреслив, що у цілому законопроект позитивно оцінюють як вітчизняні, так і міжнародні експерти та організації. Такі впливові організації як НАТО та КМЕС назвали його найбільш наближеним до найвищих світових стандартів, порівняно з попередніми редакціями. У свою чергу Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер наголосив на готовності до подальшої ефективної співпраці між СБ України та бізнес-спільнотою.

Читайте також:

• У Офісі президента контролюють що у Раді говорять депутати “Слуги народу” – ЗМІ

• Якщо угода на транзит газу з Росією буде підписана, ціни для населення сягне історичного мінімуму – Оржель

• Для сенсорної кнопки проти кнопкодавства у Раді не заклали грошей