Скорочення кількості нардепів та децентралізація: Стефанчук повідомив про напрямки діяльності парламенту на поточний рік

Поділитися:

Серед пріоритетів роботи Верховної Ради – ухвалення змін до Конституції та систематизація законодавства України.

Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про основні пріоритети діяльності парламенту на поточний рік.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час “Форуму реформ: на шляху до Вільнюса”.

“Ми плануємо на наступний рік працювати по декількох основних напрямках. Перший блок – це зміни до Конституції України: ми завершимо ті зміни, які були подані президентом України, сподіваюся, доведемо до логічного завершення”, – зазначив Стефанчук.

Він додав, що йдеться про зміни до Основного Закону, які стосуються скорочення кількості народних депутатів до 300, адвокатської монополії та права законодавчої ініціативи народу. “Ще одна ініціатива, яка буде внесена…, – це питання децентралізації”, – зауважив перший віце-спікер.

Другий блоком роботи парламенту буде розробка й ухвалення законопроектів, передбачених Конституцією, але які досі не ухвалені. Стефанчук пояснив, що статтею 92 Конституції передбачено ряд питань, які визначаються виключно законами, але ці питання досі не врегульовано законами.

Крім того, за його словами, цього року Верховна Рада має намір провести серйозну систематизацію законодавства України. «І ми почнемо з деяких кодифікацій», – сказав Стефанчук.

Він додав, що йдеться про розробку Кодексу про адміністративні процедури, Медичного кодексу та Кодексу електронних комунікацій. Водночас планується робота з рекодифікації деяких положень Цивільного, Кримінального та Житлового кодексів. Також Стефанчук наголосив на необхідності розглянути низку законопроектів, зокрема, щодо інвестиційного клімату, діджиталізації, суду присяжних, народовладдя, медіації та інші.