«Такої корумпованої влади в Запоріжжі ще не було», – депутат міськради привернув увагу до журналістського розслідування

Поділитися:

Сьогодні на сесії Запорізької міської ради депутат Віталій Рябцев (фракція «Батьківщина») привернув увагу до нещодавнього журналістського розслідування щодо вірогідного впливу одного з депутатів міськради на широкий спектр питань життєдіяльності Запоріжжя.

«Гетьман» писав про це розслідування активіста Юрія Сидорова в публікації «Новий «Золотий офіс» для Запоріжжя?»: розслідувач зафіксував, що протягом двох місяців до приміщення, яке належить компанії депутата Запорізької міської ради Руслана Божка і офіційно орендується приватною компанією, завітали з невідомою метою голова «земельної» комісії Запорізької міської ради, власники та керівники приватних компаній, що зацікавлені у вирішені «земельних» та «бюджетних» питань, керівники комунальних підприємств. Сам Руслан Божко є головою «бюджетної» комісії Запорізької міської ради.

Під час свого виступу на сесії міськради Віталій Рябцев висловив думку, що нинішня міська влада є більш корумпованою, ніж попередні: «Раніше корупцію в місті очолувала людина поза цими стінами (вочевидь, мова йде про Євгена Анісімова, якого в 2011-2013 роках називали запорізьким «смотрящим», — прим. ред.) А зараз корупцію очолює людина, яка знаходиться серед нас — депутат Запорізької міськради».

За даними Віталія Рябцева, близько 200 га землі, що належала місту, отримали фірми Руслана Божка та його оточення: «Як можна стати депутатом, щоб нібито вирішувати проблеми громади, і при цьому так збагачуватися?».

Крім того Віталій Рябцев зазначив, що реконструкція запорізького аеропорту відбувається на кошти громади, але заробляють на роботі аеропорту приватні компанії, деякі з яких, знову-таки, пов’язані з Русланом Божком.

Депутат повідомив, що правоохоронці розслідують близько сотні кримінальних справ, які так чи інакше пов’язані з міською владою, її структурними підрозділами та комунальними підприємства, 7 кримінальних проваджень відкриті щодо компанії «Вельтум-Запоріжжя», яка нещодавно з дозволу міської влади стала на 10 (!) років монополістом з вивезення сміття.

«Я радий, що не побачив в цьому розслідуванні, як у «новий золотой офіс» навідується мер міста. Принаймні цього за два місяці не зафіксовано. Тож, можливо, варто це все зупинити, Володимире Вікторовичу», – звернувся до міського голови Володимира Буряка Віталій Рябцев.