У квітні зменшилися доходи та видатки держбюджету: що сталося

Поділитися:

Карантинні обмеження позначились не тільки на динаміці доходів державного та місцевих бюджетів, але й не видатках. Доходи зведеного бюджету в квітні 2020 скоротились на 9,8% до 123,1 мільярдів гривень. Ще більшими темпами зменшились видатки практично за всіма напрямками за виключенням соціального захисту. В результаті квітневий зведений бюджет отримав профіцит у розмірі 20,2 мільярдів.

Про це повідомляє проект “Ціна держави”.

Доходи зведеного бюджету в квітні 2020 істотно скоротились. Зокрема в четвертому місяці цього року до бюджету було зібрано 123 мільярда гривень. Це на 10% або ж на 13,4 мільярдів менше ніж в квітні 2019 року.

Як відомо з другої половини березня в країні були запроваджені карантинні заходи. Обмеження в роботі транспорту, закладів харчування, культури, розваг, торгівлі, сфери послуг та освіти не могли не позначитися на рівні виробництва, зайнятості, доходах та рівні споживання населення, – йдеться у повідомленні.

Так, згідно офіційної статистики промисловість в квітні 2020 року скоротилась на 13,2%. Погіршилися і споживчі настрої населення в тому числі і через зниження оцінки особистого матеріального становища. Відповідно в квітні спостерігалося зниження обороту роздрібної торгівлі на 11,6%.

Темпи росту заробітної плати сповільнилися з 16,3% в січні до 11,9% у березні. Поки статистика рахує (а певні показники розраховуються з часовим лагом) , негативні ефекти зайнятості оцінюються за допомогою опитувань.

Згідно опитуванням проведеним 25-30 березня НБУ, серед українців лише 35% продовжували працювати в звичайному режимі, 29% працювали дистанційно, 32% перебували у відпустці за власний рахунок і ще 4% втратили роботу (згідно іншого опитування роботу втратили 10%).

Читайте також:

• На місцевих виборах ОПЗЖ “боротиметься” за Одесу, Харків, Миколаїв, Херсон та Донецьку і Луганську області

• Муфтій Саід Ісмагілов: енергозбереження відповідає приписам ісламу

• ЗМІ пишуть, що Apple зареєструвала компанію в Україні. Що про неї відомо