У НАЗК обіцяють направити до суду матеріали на Зеленського через декларацію

Поділитися:

Національне агентство з питань запобігання корупції вручило два протоколи про адміністративне порушення Президенту України Володимиру Зеленському в зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Президент особисто повідомив НАЗК про, що у 2019 році його родина не задекларувала отримання коштів в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики на 5,1 мільйон гривень та придбала ОВДП на 5,2 мільйони.

Про вручення протоколів Зеленському повідомила пресслужба Агенства.

Так, після вступу на посаду Президента України Володимир Зеленський здійснив купівлю та продаж облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Загальна вартість придбаних та проданих боргових цінних паперів перевищувала 50 прожиткових мінімумів, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Володимир Зеленський мав подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з часу купівлі та продажу ОВДП. Такого повідомлення до Реєстру не надійшло.

Отже, 7 липня Голова НАЗК Олександр Новіков склав та вручив Президенту два протоколи у зв’язку з адміністративними порушеннями (стаття 172-6 КУпАП). Відповідні матеріали будуть передані до суду. Рівність громадян перед законом є базовим принципом, закладеним у Конституції України і основною засадою діяльності НАЗК. Незважаючи на посаду, матеріальний стан і соціальне положення усі громадяни мають слідувати законам України, – резюмують у НАЗК.

Читайте також:

• “Слуга народу” Верещук звинуватила Порошенка у тому, що він вітав Путіна з днем Росії. Депутатка послалася на заяву прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова

• “Слуга народу ” Дубінський створив затор у Києві: знімав ролик про перевірку веломаршруту (але приїхав на позашляховику Mercedes)

• ОПЗЖ витратила 60 бюджетних мільйонів на ТБ-рекламу