У “Слузі народу” вигадали, як швидко розглянути “антиколомойський” закон, але не знають коли це станеться

Поділитися:

“Слуга народу” збирається у середу розглянути зміни до регламенту роботи Ради, які дозволять швидше приймати законопроекти з великою кількістю правок. Зокрема, пропонується спеціальна процедура – її зможуть ініціювати не менше 150 депутатів, а ухвалити більшість (226 нардепів).

Про те, як “Слуга народу” планує боротися з “поправочним спамом” на своїй сторінці у фейсбуці написала заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

Ми прийняли рішення, що будемо діяти наступним чином: у середу зберемося ще раз і приймемо зміни до Регламенту, які дозволять розглянути усі 16 000 правок до банківського закону, але так, щоб це не затягнулося на півроку. Тим часом комітет продовжить розглядати поправки до закону про банки, а після цього ми розглянемо його в сесійній залі, – йдеться у повідомленні.

За словами Кравчук, зміни, які будуть внесені до Регламенту пройдуть обговорення всередні фракції. Наразі робоча версія наступна:

  • У випадку, коли до законопроекту вноситься більше поправок, ніж у ньому є пунктів, але не менше 500 поправок, він може розглядатися за спеціальною процедурою.
  •  Ініціювати спеціальну процедуру може не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до Голови ВР. А рішення про розгляд за спеціальною процедурою може прийняти лише парламент 226 голосами.
  • Спеціальна процедура означає, що кожна фракція і група може наполягати на розгляді 5 поправок, а депутат – на розгляді однієї неврахованої комітетом поправки.
  • Після цього профільному комітету дається два дні, щоб підготувати нову порівняльну таблицю з поправками, на яких наполягають фракції, групи і депутати.
  • Під час розгляду законопроекту на представлення кожної поправки дається до двох хвилин.

“Таким чином, права народних депутатів на законодавчу ініціативу не будуть порушені. Усі поправки, навіть якщо їх 16 000, будуть розглянуті. Але не в сесійному залі, бо це контрпродуктивно, а на комітеті, який має для цього аналітику, експертизу і в якому пропорційно представлені усі фракції і групи”, – пише народна депутатка.

У той же час, голова Верховної Ради Дмитро разумков в ефірі “Свобода слова” на ICTV зазначив, що не може назвати точну дату голосування за “антиколомойський закон”

Сьогодні назвати точну дату, коли буде розглядатись цей закон у стінах Верховної Ради – дуже важко. Тому що 16 тисяч правок – такого не було ще ніколи, це антирекорд Верховної Ради, – сказав він.

За його словами така кількість правок була запропонована не для покращення закону, а щоб затягти процес та додав, що на розгляд до сесійної зали законопроект потрапить лише після опрацювання усіх правок банківським комітетом.

Що було раніше:

30 березня на третьому позачерговому засіданні Верховної Ради депутати підтримали “антиколомойський” закон у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає, що власники і колишні власники банків, не можуть претендувати на поверення своїх активів, компенсація може бути видана лише у грошовому еквіваленті. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування..

“Антиколомойський” закон до другого читання зібрав більше 16 тисяч правок. Це, поки, найбільша кількість правок до законопроекту в історії українського парламенту.

Нардепа “Голосу” члена комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що секретаріат Комітету Ради досі працює над зведенням таблиці правок до “антиколомойського” закону. Наразі вона готова на 67% – 11000 з 16335 правок які внесено. Железняк додав, що у Раді не витримують комп’ютери від кількості правок.

Читайте також:

• Рада розблокувала підписання закону про ринок землі: відхилено 13 пропозицій його скасувати

• Українці погано знаються на податках, але вважають їх надмірними і несправедливими, – опитування

• «Всі зараз чимось поступаються, але від цих поступок є і спільна користь»: як локальний бізнес «Вусатого пончика» адаптувався до карантину