У США Велике жюрі розслідує відмивання грошей Коломойським. Якщо буде достатньо доказів Україна буде змушена видати олігарха Штатам – ЗМІ

Поділитися:

У Клівленді Велике жюрі США розслідуює імовірне відмивання Ігорем Коломойським сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості — він міг вкладати виведені з ПриватБанку кошти в купівлю готелів та офісних будівель. Якщо Велике жюрі вирішить, що стосовно Коломойського є достатньо доказів аби притягти його до відповідальності – Україна буде змушена видати олігарха Штатам.

Про це повідомляє BuzzFeed News пише Бабель.

Велике жюрі США (колегія присяжних, яка визначає обґрунтованість і доцільність висування кому-небудь офіційних звинувачень) вивчає фінанси Коломойського у розслідуванні, яке відстежувало переказ грошей ПриватБанку до США через офшорні компанії. Зокрема, серед покупок — готель на 484 номери з видом на озеро в Клівленді та 21-поверхова офісна вежа.

Гроші також пішли на покупку щонайменше 12 сталеливарних і феросплавних заводів в усій країні, включно з заводами в Огайо, Кентуккі, Західній Вірджинії, Іллінойсі та Мічигані, які в сукупності стали основними постачальниками сталеливарної продукції Північної Америки. Одним з обʼєктів, який привернув увагу ФБР, став сталеливарний завод Warren в Огайо, що належить компаніям, які контролюють Коломойський та два його партнери.

У матеріалах, на які посилається BuzzFeed, стверджується, що більшість цих покупок здійснили за допомогою ланцюга з офшорних компаній.

У рамках розслідування Великого журі у США федеральні агенти кілька разів приїжджали в Україну, зокрема в лютому 2020 року. Тоді вони зустрічалися з генеральним прокурором Русланом Рябошапкою та слідчими НАБУ. Вони обговорювали з українськими правоохоронцями справу проти Коломойського та Боголюбова. Видання зазначає, що директор НАБУ Артем Ситник підтвердив, що співпрацює з ФБР у цьому провадженні, але він відмовився повідомляти подробиці.

В інтервʼю BuzzFeed News Коломойський сказав, що йому нічого не відомо про розслідування Великого журі. За його словами, будь-яка нестача коштів у ПриватБанку, в якій його звинувачують, «створена навмисно, щоб відібрати банк, мою приватну власність». Олігарх запевнив, що він не порушував ніяких законів і з ним не розмовляв ніхто з представників Мін’юсту США.

Колишній співвласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов теж заявив, що будь-яка нерухомість, куплена у США, була отримана законним шляхом.

Інформацію про розслідування против Коломойського підтверджує у своєму матеріалі й видання Bloomberg.

Велике журі вирішує, чи достатньо доказів (чи існує “достатня підстава”), що особа скоїла злочин щоб посадити її на лаву підсудних. Якщо велике журі вирішує, що доказів достатньо, особі буде пред’явлено звинувачення.

Між Україною та США існує домовленість про екстрадицію. Якщо велике журі визнає Коломойського винним, Зеленський та Баканов повинні будуть видати його Сполученим Штатам.

Читайте також:

• Зеленський дасть пресконференцію, але пускатимуть не всіх

• Як би голосували українці за Зеленського та Порошенка сьогодні – опитування

• Колишній голова Держекоінспекції каже, що запорізький «слуга народу» Шевченко вимагав його звільнення