У Запоріжжі міськвиконком погодив будівництво АЗС поряд з будинками та деревами

Поділитися:

Виконком дозволив будівництво автозаправки поблизу житлових будинків по Набережній магістралі. Проект рішення про затвердження Детального плану території оприлюднено на сайті мерії і запланований до прийняття на кінець серпня.

Про це повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

Йдеться про ділянку (кад.ном .: 2310100000: 01: 005: 0107) площею 0,6 га за адресою Козача, 3, поруч з перетином Набережній магістралі і «Червоної річки».

Багато років ділянка під багатоповерхову житлову забудову знаходилася в оренді у фірми “Октан”. Однак, в 2018-м, орендар вирішив побудувати на землі АЗС. Фірма написала заяву з проханням змінити призначення ділянки.

У серпні 2019, з’явилося рішення про затвердження детального плану території. І тут, є кілька нюансів.

По-перше, територію виділена для розробки ДПТ, спочатку була визначена департаментом архітектури неправильно.

По державному будівельному нормативу, розробку ДПТ в населених пунктах можна проводити на цілісні структурні елементи, які «обмежуються магістралями, вулицями, інженерними мережами та елементами ландшафту».  Саме тому при розробці плану повинні були включити хоча б сусідні прилеглі будинки за адресою Козача, 3 і Козача, 1.

По-друге, за нормами безпеки, зазначеним в ДБН Б.2.2-Х: 201Х «Планування и забудова територій» відстань від АЗС до житлових будинків, в даному випадку будинками має бути не менше ста метрів. Однак, на такій відстані знаходиться тільки лівий нижній кут ділянки, на якому заправка не поміститься. А значить запланована АЗС буде перебувати на небезпечному відстань від будинків №3 і №1. Важливим є і розташування дерев від автозаправки.

Відповідно до закону, вони повинні бути на відстані мінімум 15-25 метрів від заправки, проте вони знаходяться всього в 10 метрах від майбутньої АЗС. При цьому, в пояснювальній записці зазначено, що всі норми були дотримані. Так, департамент архітектури погодив все з департаментом охорони здоров’я та департаментом екології та природних ресурсів. Ніяких зауважень з їх боку не виникло.

Також була проведена і екологічна оцінка для визначення того, наскільки безпечний об’єкт для людей і природи. А в червні в районній адміністрації Запорізької міськради по Олександрівському району були проведені громадські слухання, за результатами яких визначили, що ніхто проти не виступає.

Читайте також:

• У власність міста повернули ділянку за 2 мільйони на якій хотіли будувати офісний центр

• Запорізьке комунальне підприємство, яке має ремонтувати дороги, замовило ці роботи приватному підряднику

• Фірма з орбіти «Мотор Січі» отримає з тендерів медуніверситету 14 мільйонів: наглядову раду вишу очолює Богуслаєв