“Шашлична хата” перемогла Запорізьку міськраду у суді

Поділитися:

Близько року тому, виконком Запорізької міськради прийняв рішення про знесення кафе “Шашлична хата” біля ТРЦ «City Mall», тоді суд визнав таке рішення незаконним і зобов’язав його скасувати. Однак, міськрада не визнає своєї помилки і продовжив боротися, після чого програв і апеляційний суд. 

Про це пише “Запорізький центр розслідувань”.

Ще в 2015-му році внучка відомого важкоатлета Жаботинського Тетяна отримала паспорта прив’язки і дозволу на ці два об’єкти біля ТРЦ «City Mall» від Департаменту архітектури. Пізніше, тут і з’явилося кафе «Шашличних хата».

Потім підставою для рішення демонтувати кафе, яке прийняли в березні 2018-го, стали висновки інспекції з благоустрою. Під час перевірки в 2016-му, був виявлений ряд порушень пов’язаних із зовнішнім виглядом кіоску і його розміщенням. Після цього виконавчий орган опублікував рішення про ануляцію паспортів прив’язки на два тимчасових споруди і їх знесення.

Однак власниця “Шашличної хати” Тетяна Жаботинская подала позов до адміністративного суду з проханням про скасування такого рішення.

Суд задовольнив позов. Однією з причин перемоги послужило те, що чинне в місті Положення, що регулює розміщення кіосків, складено з порушенням законодавства.

Уже в грудні 2019 го, виконком звернувся з позовом до апеляційного суду Дніпра, вважаючи рішення першої інстанції неправомірним. В апеляційній скарзі чиновники послалися на те, що діяли згідно з Положенням, яке регулює порядок оформлення документів на розміщення тимчасових споруд. А в ньому якраз зазначено, що виконком міг приймати рішення про знесення кіоску.

Але апеляційна колегія порахувала, що в першій інстанції правильно витлумачили позицію Верховного суду, який в подібних справах теж прийшов до висновку, що скасовувати паспорта прив’язки вправі лише “профільний” орган по архітектурі, а не виконком. І в підсумку, в кінці 2019 го року, колегія суддів прийшла до висновку, що перша інстанція прийняла правомірне рішення.

Тепер виконком збирається піти в касацію.

Читайте також:

• У Запорізькій області підтримали варіант з 5 округами: де будуть центри

• У Запоріжжі закрили доставку суші через отруєння людей, але вона продовжує працювати

• Редизайнезація Запоріжжя: фабрика взуття «Міда»