У Запоріжжі молодь з трьох областей вчили, як перемагати на виборах

Поділитися:

1 та 2 лютого у Запоріжжі пройшов політичний інтенсив у рамках проекту “Голос молоді”, спрямований на підвищення політичної культури та участі молоді. До заходу долучилися 40 учасників із Запорізької, Донецької та Дніпропетровської областей.

Про це “Гетьману” розповіла Валерія Овчарова, голова ГО YES, що організовував інтенсив.

За словами Валерії, молоді люди мають міграційні настрої та зневіру у тому, що вони можуть щось змінити на території громади.

Молодь виїздить бо бачить що все довколо погано, а змінити нічого неможу. Змінити може влада, але молодь думає, що до влади потрапити не може бо треба багато ресурсів. Своїм проектом вирішили зламати стереотип недосяжності влади, – говорить очільниця ГО YES.

Валерія зазначає, що у маленьких містах чи ОТГ зараз абсолютно реально стати депутатом. Для цього нетреба вкладати багато ресурсів – достатньо активної позиції бажання та готовності працювати з виборцями у період кампанії. “Є приклади коли люди набирають 50 голосів та стають депутатами – отримують вплив на бюджетні процеси”, – говорить Овчарова

Загалом проектом охопили три області – Запорізьку, Донецьку та Дніпропетровську. У шести містах пройшли дводенні тренінги, де говорили про політичну систему, хто такі депутати та як робляться вибори. Після зустрічей зробили фінальний захід більш заглиблений у процес виборів – як балотуватися, проводити кампанію. 

“Розуміємо, що не всі учасники підуть на вибори, але, можливо вони змінять думку, що це неможливо, будуть займатися громадською діяльністю. Крім того, вони можуть спілкуватися зі своїм оточенням, розповідати що вибори це не так складно”, – зазначає Валерія Овчарова.

За її словами, до участі обирали або активну молодь, або людей що не були задіяні у політиці, але мають ресурси та час щоб спробувати себе на виборах – підприємці, платоспроможний середній клас. 

Проет реалізовувався за підтримки фонду сприяння демократії посольства США. 

Читайте також:

• Колишній гендиректор “Запоріжсталі” очолив інвестфонд, що фігурує у розслідуваннях журналістів

• Буряк повідомив, що роботи у аеропорту Запоріжжя були розблоковані

• П’яного водія, який у Запоріжжі збив на смерть жінку, відпустили під домашній арешт